Роман Лещенко: У цьому році аграрії зібрали на 3 млн тонн більше продовольчого зерна, ніж торік

27 сен, 08:53

Цього року в Україні зібрано 60 % продовольчої пшениці, або 19,8 млн тонн. Рослинних залишків, або ж фуражу, зібрано 40 % – 13,2 млн тонн. Про це розповів Міністр агрополітики Роман Лещенко. Він зауважив, що 60 % на 40 % – це традиційний розподіл для нашої країни. Всього ж в Україні, не складно порахувати, зібрано 33 млн тонн.

«Такі показники дозволять повністю покрити як внутрішній попит на продовольчу пшеницю, так й експортні очікування. Тому, якщо хтось намагається залякати людей тим, що їм, чомусь, має не вистачити пшениці в рекордний рік врожаю, то хочу запевнити й заспокоїти людей, що це відверта маніпуляція», – запевнив Міністр агрополітики.

Роман Лещенко наголосив, що в цьому році аграрії зібрали на 3 млн тонн більше продовольчого зерна, ніж торік.

«Тепер щодо розподілу на внутрішнє споживання та експорт. Математика проста: щорічно українцям потрібно 5 млн тонн якісної пшениці, іншу частину ми можемо експортувати. Із загальної цифри – це 14,8 млн. Також ми плануємо відправити за кордон 9,6 млн тонн фуражу. Отже, загальна кількість експорту може сягнути 24,4 млн тонн зерна. У фінансовому еквіваленті це принесе країні 6 млрд дол. виручки, – пояснив Роман Лещенко. – Фуражне зерно у продовольстві не використовується і призначене лише для вигодовування худоби».

Він додав, що цьогорічний урожай для України був рекордним за всю історію незалежності держави. Кількість ранніх зернових було зібрано 46 млн тонн! Уперше в історії взято планку зі збору пшениці в три десятки мільйони тонн – 33 млн тонн. Це на 26 % більше, ніж торік, і навіть більше прогнозу, який закладало Мінагрополітики.

Серед лідерів врожайності – Хмельниччина, Черкащина та Вінниччина, по намолоту – Одещина, Харківщина та Дніпропетровщина.

«Безумовно, велике значення для досягнення цих результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі у цьому році погодно-кліматичні умови, а також державна підтримка. За ініціативи Володимира Зеленського "Доступні кредити 5–7–9%" було розширено на підтримку аграріїв: понад 26 млрд грн на рефінансування попередньо отриманих позик, на капітальні інвестиції та як антикризові кредити на поповнення оборотних коштів під 0%», – вказав Роман Лещенко.

За 7 місяців 2021 року аграрії також отримали на часткову компенсацію вартості української с/г техніки та обладнання 546 млн грн, а у рамках державної програми здешевлення кредитів — 745 млн грн, додав він.

«Уперше аграрний сектор України отримав в такому обсязі доступний фінансовий ресурс», — підкреслив міністр агрополітики та продовольства України.

«На сьогодні, враховуючи неврожай на інших континентах, кон’юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України. Раніше Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) знизила прогноз виробництва зерна в світі. Тому рекордні показники врожайності України посилюють її роль у глобальній продовольчій безпеці», — вказав він.

Роман Лещенко також зазначив, що в жовтні цього року Мінагрополітики укладе Меморандум із учасниками зернового ринку, що передбачатиме державне регулювання у разі виникнення загроз продовольчій безпеці держави, що мають непередбачуваний характер.

«Агросектор може сформувати понад половину обсягу валютної виручки держави та забезпечити п’яту частину ВВП України», — резюмував міністр.

Пресслужба Мінагрополітики України


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/512463.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua