Чи є перспектива українського прапора в судноплавстві?

30 авг, 15:37

Для повноцінного розвитку українського флоту необхідний комплекс заходів, що включає підтримку суднобудування, лібералізацію податкових і митних вимог, спрощення процедур реєстрації. Досягти цього можна лише консолідувавши сили народних депутатів (в першу чергу транспортного комітету), МІУ і профільних морських фахівців. Про це у своєму блозі на фейсбуці написав відомий експерт морської галузі, голова комітету з питань розвитку морського і річкового транспорту та портової інфраструктури ГС «Асоціація «Бізнес-Варта» Іван Ніякий.

«Порівняємо цифри! У 2020 році, за даними UNCTAD, під прапором України налічувалося 410 самохідних торгових суден водотоннажністю 361 тис. т. При цьому в 1990 році на балансі одного тільки Чорноморського морського пароплавства перебувало 295 морських суден різного класу з сумарною водотоннажністю 5 млн т. і близько 1,1 тис. одиниць допоміжного флоту. Звичайно, у нас є морські компанії, судна яких ходять під українським прапором. Є портофлот. Але це мізер в порівнянні з тим багатством, яке нам дісталося після розвалу Союзу», – наголосив Іван  Ніякий.

За його словами, повернути Чорноморське морське пароплавство або відродити Українське дунайське пароплавство неможливо. Але можна створити умови, при яких іноземні судновласники захочуть реєструвати судна в Україні.

«Сьогодні це де-юре неможливо, оскільки ст. 32 КТМ говорить про те, що «Право плавання під Державним прапором України має судно, яке є державною власністю або перебуває у власності фізичної особи — громадянина України, а також юридичної особи в Україні, заснованої виключно українськими власниками, або судно, яке знаходиться у цих осіб на умовах договору бербоут-чартеру», – пише у блозі Іван Ніякий.

Щоб зареєструвати судно в Державному судновому реєстрі, необхідно зібрати неймовірну кількість папірців і місяць чекати поки їх розгляне Морська адміністрація. У той же час, в Болгарії, Румунії, Грузії та інших країнах, можна отримати право плавання під їх прапором за допомогою електронних сервісів за 2-3 дні.

«Зареєстрували судно? Супер! Тепер питання митного оформлення. Імпорт потягне за собою сплату 20% ПДВ і 5-15% мита. Тобто при вартості судна 10 млн дол., потрібно сплатити близько 3 млн дол. за український прапор. У провідних морських державах за реєстрацію стягується збір у кілька тисяч доларів. Які перспективи у нашого прапора при таких умовах? Риторичне питання. Але якщо почати змінювати ситуацію вже сьогодні то через 5-10 років суден під прапором України може стати в 2 рази більше», – наголошує експерт Іван Ніякий.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/510802.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua