ФАО провела брифінг з нагоди Всесвітнього дня продовольства

19 окт, 09:02

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Українська асоціація бізнесу та торгівлі, АГРОПОРТ Україна сьогодні провели онлайн-брифінг, присвячений Всесвітньому дню продовольства та святкуванню 75-ї річниці ФАО.

Всесвітній день продовольства 2020 року відзначає 75-ту річницю Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) у винятковий момент, коли країни у всьому світі борються із широкомасштабними наслідками пандемії COVID-19. За 75 років від заснування ФАО світ досягнув значного прогресу у боротьбі з бідністю, голодом та недоїданням. Продуктивність сільського господарства та продовольчі системи пройшли довгий шлях. Проте багато людей досі залишаються вразливими - понад 2 мільярди людей не мають регулярного доступу до безпечної та поживної їжі.

«Продовольча безпека – це елемент національної безпеки, щоб всі люди в будь-який час мали фізичний, соціальний та економічний доступ до достатньої кількості безпечної та поживної їжі, що відповідає їхнім уподобанням,» - зазначив Михайло Малков, координатор зі зв’язків з урядом та донорами ФАО в Україні.

Пандемія COVID-19 вплинула на сферу продовольства, загрожуючи знівелюванням важливих досягнень у сфері продовольчої безпеки, харчування та засобів для існування. Перед урядом, приватним бізнесом та кожним громадянином постали нові виклики. Пандемія нагадала всім, що продовольча безпека та правильне харчування важливі для всіх, і, водночас, надала можливість інноваційно трансформувати агропродовольчі системи.

«Україна зробила максимум, щоб не зупинити постачання продовольства у найбільш важкий час поширення COVID-19, вона залишилася надійним партнером у забезпеченні інших країн продовольством, і в майбутньому завжди буде таким партнером», - сказав Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Як зазначив пан Висоцький, Україна наразі не до кінця використовує свій потенціал, щоб забезпечувати людей продовольством. Сьогодні країна годує 150 млн населення світу, але цю цифру можна збільшити вдвічі, і навіть більше – максимум до 500 млн осіб. «Для цього потрібна інтеграція світових технологій в управлінні та виробництві, залучення інвестицій, інтеграція результатів виробництва в міжнародні ланцюги постачання, - додав Тарас Висоцький. - Крім того, що має бути збільшена кількість виробництва, це має мати мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище, і якість продукції має залишатися на високому рівні».

«Ми маємо велику потребу в їжі. Хочеться, що виконання всіх принципів безпечності – від лану до столу – стало головним як на внутрішньому ринку, так і при постачанні продукції на зовнішні ринки, - зазначила Владислава Рутицька-Магалецька, новопризначена голова Держпродспоживслужби. - Дуже дякуємо ФАО за реалізацію важливих проєктів, які сприяють тому, щоб Україна була ключовим гравцем на міжнародному ринку з точки зору виконання всіх вимог, які перед нами поставлені щодо безпечності і якості продовольства, вимог всесвітньої торгівлі, нових ринків і їх розширення».

Переглянути повний запис брифінгу можна за посиланням: https://youtu.be/KGc43XbATqc або на Facebook сторінці Організації Об’єднаних Націй в Україні: https://www.facebook.com/UnitedNationsUkraine/videos/351175249532030.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/491860.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua