15 сен, 15:08
Міненерго спільно з Держенергоефективності та експертами удосконалено та фіналізовано базовий проєкт Закону України «Про енергоефективність».
Ціль законопроєкту – заснування нового правового підгрунтя для системного розвитку сфери енергоефективності в Україні із врахуванням сучасних підходів та європейських норм.
Важливо, що законопроєкт розроблено із врахуванням 27-ої Директиви ЄС та інших міжнародних зобов’язань України. Також очікується скасувати застарілий Закон України «Про енергозбереження» ще 1994 року.
Як пояснив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, законопроєкт є вкрай необхідним і нагальним, адже економіка України в 2-3 рази більш енергоємна, ніж у більшості країн ЄС. При цьому, майже половина (45%) виробленої та імпортованої енергії втрачається при її перетворенні та транспортуванні до фінального споживача. За оцінками експертів, потенціал скорочення витрат енергії при споживанні може досягати 60%.
Тому важливо забезпечити впровадження енергоефективних заходів на різних етапах: під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії.
Для цілісного розвитку сфери енергоефективності законопроєкт охоплює такі важливі напрями:
ü основні засади державної політики, особливості формування та виконання національних цілей та планів дій з енергоефективності;
ü засади забезпечення економії енергії в будівлях центральних органів виконавчої влади;
ü вимоги до екодизайну, енергоаудиту, енергоменеджменту, енергосервісу;
ü підходи до створення та функціонування Національної системи енергетичного моніторингу;
ü особливості запровадження інтелектуальних систем обліку;
ü стимулювання енергоефективності в сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу, в сфері теплопостачання (у тому числі, створення підґрунтя для використання високоефективної когенерації);
ü вимоги до надавачів послуг до платіжних документів (квитанцій), в тому числі щодо інформування з питань енергоефективності;
ü відповідальність за порушення законодавства та інші.
Наразі законопроєкт проходить погоджувальні процедури із зацікавленими ЦОВВ.
У цілому прийняття законопроєкту дозволить запровадити в Україні кращі європейські принципи і підходи для ефективного використання енергоресурсів у різних секторах економіки, щоб сприяти зменшенню енергозалежності та підвищенню конкурентоздатності України.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/489809.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua