01 мар, 12:24
Волинь — регіон сільськогосподарський. Тож сільське безробіття — проблема особлива. Хоча самі селяни, отримавши у власність земельні паї, міркували інакше: відтепер не залишаться без роботи. Проте через недосконалість законодавства про зайнятість власники земельних паїв масово стають клієнтами служби зайнятості як... безробітні.
Про ситуацію на селі розповідає директор Волинського обласного центру зайнятості Раїса Кучмук.
Служба зайнятості — служба соціальна, що має свої, нехай невеликі, але таки важелі впливу на економіку села. Головне полягає у тому, щоб задіяти їх максимально. У Волинському обласному центрі зайнятості добре розуміють, що без логічного завершення в державі всіх економічних реформувань аграрного сектора повного подолання сільського безробіття не досягнути.
Із 13565 безробітних жителів сільської місцевості, які перебувають на обліку у центрах зайнятості, 3,5 тисячі є власниками земельних та майнових паїв, з них 686 мають договори про передачу в оренду паїв або їхньої земельної частки.
Безробітний є об'єктом працевлаштування. Від співпраці з роботодавцем, від сприяння йому залежить успішність або неуспішність діяльності служби зайнятості у справі подолання безробіття, у тому числі й сільського. Використовуючи інформаційні ресурси служби зайнятості, ми намагаємося зробити соціальний портрет роботодавця привабливішим, що у подоланні тіньової зайнятості, створенні нових робочих місць на селі є вкрай необхідним.
Першочергово укладено угоди обласного центру зайнятості із громадськими об'єднаннями, організаціями і фондами, спроможними допомогти у подоланні сільського безробіття. Таких соціальних партнерів 13.
Об'єднавши зусилля із соціальними партнерами, обласна служба зайнятості дійшла на Волині до кожної сільської і селищної ради, з якими укладено 402 угоди про співпрацю, складено конкретний план дій.
На другому етапі були маркетингові дослідження територій сільських рад. У їх підсумку — уточнені паспорти територій.
Третій етап розпочинався розглядом питання зайнятості на сесіях або виконкомах сільських рад та зустрічами з безробітними за участі місцевих роботодавців, про які поза очі казали «люстрація», «очна ставка». Наслідок: глибоке знання намірів та можливостей кожного безробітного та його власноручне резюме.
Головним завданням четвертого етапу ми визначили системну роботу у базових центрах зайнятості. Після проведеної роботи на місцях робота спеціалістів служби набула оперативності, що дало можливість підняти рівень працевлаштування.
Зрозуміло, що й держава економічними важелями ще недостатньо спонукає селян до продуктивної праці на тих кількох гектарах розпайованої землі, яку вони отримали, її за браку сільськогосподарської техніки та реманенту і непосильності високовідсоткових банківських кредитів не обробити так, щоб мати зиск. Звичайно, не слід чіпляти ярлик ледаря тому, хто відмовляється працювати за мінімальну заробітну плату. Людський капітал повинен мати у державі належне поцінування. Та й значна частина роботодавців ще не замислюється над підготовкою справжніх професіоналів і намагається «купити» працівника дешевше, а на плинність кадрів споглядає зверхньо: «Підуть ці — знайдуться інші».
Переконана, що розв'язання проблеми безробіття у значній частині слід вбачати насамперед у підвищенні заробітної плати. Тоді тему «вигідного безробіття» буде просто вичерпано.
Валентина Андрієнко, "Урядовий кур'єр"
Инф. DCZ.GOV.UA
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/47358.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua