Світові ціни на продовольство збільшилися у листопаді

09 дек, 15:54

Індекс продовольчих цін ФАО збільшився через високі ціни на м'ясо та рослинні олії, в той час як ціни на зернові знизилися через очікування рекордного врожаю.

Світові ціни на продовольство істотно зросли в листопаді, досягнувши найвищого рівня за останні два роки, що обумовлено підвищенням міжнародних цін на м'ясну продукцію і рослинні олії.

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО, що відстежує зміни в міжнародних цінах на основні види продовольчих сировинних товарів за місяць, досягло 177,2 пункту, що на 2,7 відсотка вище, ніж у жовтні, і на 9,5 відсотка вище показника за відповідний період минулого року.

Індекс цін ФАО на рослинні олії піднявся в листопаді на 10,4 відсотка у зв'язку з ростом котирувань на пальмову олію - через загальносвітовий попит на імпорт, зростання споживання на вироблення біодизельного палива, а також очікувань можливого дефіциту пропозиції в наступному році. Збільшилася також вартість ріпакової і соєвої олії.

Індекс цін ФАО на м'ясо збільшився на 4,6 відсотка, що стало найзначнішим приростом за місяць більш ніж за десять років. Найбільше зросли котирування цін на яловичину і баранину під впливом стабільного попиту на імпорт, особливо з боку Китаю, з огляду на наближення свят в кінці року. Зросли також ціни на свинину і на м'ясо птиці.

Індекс цін ФАО на цукор збільшився на 1,8 відсотка під впливом вказівок на те, що наступного року загальносвітове споживання цукру перевищить виробництво, на яке негативно впливають далекі від ідеальних умови для вирощування в Таїланді, Індії, Франції та США.

Індекс цін ФАО на зернові, навпаки, знизився на 1,2 відсотка через жорстку конкуренцію між провідними експортерами зерна в світі. Також впали ціни на рис, а експортні ціни США на кукурудзу залишилися під знижувальним тиском, на відміну від цін Аргентини і Бразилії, які в цілому зміцнилися.

Індекс цін ФАО на молочну продукцію в жовтні трохи піднявся через сезонне зниження виробництва молока в Європі та водночас збереження стійкого попиту в світі.

У 2019 очікується рекордний обсяг виробництва зернових

ФАО також опублікувала новий прогноз щодо виробництва зернових у світі в 2019 році, в якому очікується рекордний урожай в 2 714 млн т, що на 2,1 відсотка більше, ніж у 2018 році.

Останній перегляд прогнозу в бік підвищення, який міститься в новому «Зведенні ФАО пропозиції зернових і попиту на зернові», відображає більш високий, ніж очікувалося, обсяг врожаю фуражного зерна в Китаї, Російській Федерації та Україні. Тепер обсяг виробництва фуражного зерна, включаючи кукурудзу, прогнозується в світі на рівні 1 433 млн т, трохи нижче рекордного рівня, зафіксованого в 2017 році.

Після перегляду в бік підвищення показників для Європейського союзу загальносвітовий обсяг виробництва пшениці в 2019 році тепер, згідно з прогнозом, зросте в порівнянні з 2018 роком на 4,8 відсотка і досягне 766,4 млн т. Виробництво рису в світі, швидше за все, вийде на обсяг в 515 млн т, що всього на піввідсотка менше рекордного значення, встановленого в 2018 році, і Єгипет, Мадагаскар і Нігерія цілком можуть посприяти відновленню виробництва рису в Африці в цьому сезоні.

Споживання зерна в світі у 2019 - 2020 роках прогнозується ФАО на рівні в 2 709 млн т, що приблизно на 21 млн т більше, ніж минулого сезону. Обсяг запасів зернових в світі на кінець сезону в 2020 році тепер, за прогнозом, може досягти 863 млн т. За таких запасів співвідношення обсягів споживання в світі наблизиться до досить високого рівня в 31 відсоток, відображаючи непогану ситуацію з пропозицією в світі. Прогнозований обсяг світового товарообігу зернових в 2019 - 2020 роках становить 416 млн т, що приблизно на 1,1 відсотка вище, ніж в 2018 - 2019 роках.

Від негоди постраждає врожай зернових на сході і півдні Африки

Відповідно до щоквартальної доповіді ФАО "Прогнози щодо врожаю та продовольча ситуація", зовнішньої продовольчої допомоги потребують 42 країни.

У порівнянні з вересневим випуском доповіді, через посуху і рекордно високі ціни на основні види продовольства до списку була додана Замбія; в списку також є Афганістан, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Бурунді, Венесуела, Гаїті, Гвінея, Демократична Народна Республіка Корея, Демократична Республіка Конго, Джібуті, Зімбабве, Ірак, Ємен, Кабо-Верде, Камерун, Кенія, Конго, Лесото, Ліберія , Лівія, Мавританія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мозамбік, М'янма, Нігер, Нігерія, Пакистан, Сенегал, Сирійська Арабська Республіка, Сомалі, Судан, Сьєрра-Леоне, Уганда, Центральноафриканська Республіка, Чад, Есватіні, Еритрея, Ефіопія, Південний Судан.

У доповіді також наводяться дані про повені, що сталися після дуже посушливої погоди на початку року. Це призвело до зниження прогнозів на врожай в Східній Африці. У тексті також наводиться інформація про несприятливі погодні умови, що викликали різке падіння обсягів виробництва на півдні Африки. У Зімбабве очікується, що поганий урожай і вельми високі ціни на основні види продовольства, з урахуванням різкого погіршення економічної ситуації в країні, призведуть майже до подвоєння в цій країні в перші три місяці 2020 року чисельності людей, які стикаються з відсутністю продовольчої безпеки.

Незважаючи на те, що, за прогнозами, через несприятливу погоду обсяг виробництва зернових в країнах з низьким рівнем доходу і дефіцитом продовольства (СНДДП) в Африці скоротиться, цей же показник в СНДДП в Азії виросте, особливо в Афганістані і Сирії.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/473113.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua