21 янв, 08:50
Вже не перший рік бізнес хвилюють питання проведення органами державного нагляду перевірок їх господарської діяльності, що далеко не завжди відбувається обґрунтовано, а подекуди і взагалі містить ознаку тиску на підприємців. З 2016 року в країні діяв відповідний мораторій, що забороняв планові перевірки (із певними виключеннями), і з початком 2019 року він припинив свою дію, хоча ділові кола сподівались на його продовження. Відтак, бізнесу слід готуватися до збільшення частоти «візитів» органів нагляду, кажуть в УСПП.
«Державна регуляторна служба вже затвердила план комплексних перевірок на 2019 рік, згідно з яким таких буде проведено більше 30 тисяч», – повідомила віце-президент УСПП Юлія Дроговоз.
Загалом же оприлюднені річні плани перевірок понад 30 контролюючих органів, які в загальному планують перевірити 109,4 тис. суб’єктів господарювання. Серед них – Мінекономрозвитку, МВС, МОН, Мінекології, Державна архітектурно-будівельна інспекція України тощо.
Мораторій варто було б продовжити, солідарні із бізнесом в УСПП. Тут кажуть: такі «візити», якщо вони просто «планові», а інших підстав для перевірки немає, ускладнять життя перш за все малому та середньому бізнесу.
«Окрім того, в діловому кліматі знову можуть підвищитися ризики зловживань, тиску на бізнес, що неприпустимо. Об’єктивно не варто чіпати підприємців, в діяльності яких немає ризиків чи підозрілих схем, або ж несплати податків», – підкреслив президент УСПП Анатолій Кінах.
У діловому союзі пообіцяли стежити за розвитком ситуації та оперативно реагувати на звернення підприємців зі скаргами, якщо будуть випадки порушення їх прав. У даному контексті УСПП працює спільно із Офісом бізнес-омбудсмена України.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/453214.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua