ЄС допомагає НАЕК «Енергоатом» підвищувати безпеку українських атомних електростанцій

28 ноя, 08:49

У межах Інструменту співробітництва у сфері ядерної безпеки ЄС надав допомогу НАЕК «Енергоатом», профінансувавши пілотний проект вартістю 1,5 млн євро з розробки методик постійного моніторингу цілісності критичних конструкцій на Хмельницькій атомній електростанції. Надані й протестовані методики включають комплексну програму управління цілісністю та настанови з експлуатації, конструкційну модель будівлі реакторного цеху, розроблену за допомогою найсучаснішого інструменту для інженерного моделювання ANSYS, та програмне забезпечення, здатне збирати дані з датчиків станції, виявляти тенденції та подавати сигнал тривоги при досягненні певних порогових значень. Цей пілотний проект повторять на інших атомних електростанціях України задля підвищення рівня їхньої безпеки та здатності протистояти екстремальним навантаженням, таким як землетруси, смерчі тощо.

 «У ЄК склалось багаторічне співробітництво з НАЕК «Енергоатом» у сфері підвищення безпеки. Цей проект має велике значення для НАЕК «Енергоатом» як однієї з найбільших у Європі атомних експлуатуючих організацій, він мав підтримку в компанії на найвищому рівні, що дозволило виконати його успішно, і завдяки цьому важливі для безпеки будівлі атомних електростанцій України перебуватимуть під належним контролем і залишатимуться надійними за будь-яких умов», − заявила Крістіна Тормелен, керівник проекту з боку Європейської комісії.

«Завдяки цьому проекту було з’ясовано, що українська практика моніторингу конструктивної цілісності в НАЕК «Енергоатом» відповідає міжнародним нормам, стандартам і регламентам. Виконання рекомендацій, отриманих у межах проекту, дозволить ще більше вдосконалити українську практику і вивести її в ряд найкращих», − сказав Геннадій Ткачук, керівник проекту з боку НАЕК «Енергоатом».

Виконавцями проекту виступила компанія Empresarios Agrupados International (Іспанія) в консорціумі з EGIS Industries SAS (Франція) та SITIS SAS (Франція). Експертну підтримку надавала українська компанія Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект». Період виконання проекту становить 36 місяців – з 17.11.2015 р. по 30.11.2018 р.

Це один з кількох фінансованих ЄС проектів, спрямованих на вдосконалення аналізу безпеки АЕС, після аварії на АЕС Fukushima Daichi в Японії у 2011 р. Зокрема, ЄС допоміг Україні впровадити на всіх АЕС, включно з Чорнобильською АЕС і зоною відчуження, систему підтримки прийняття рішень у випадку радіаційних аварій «РОДОС» (RODOS).


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/449967.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua