26 мар, 15:07
22 березня 2018 року в Києві відбулася панельна дискусія щодо забезпечення доступності ефективного інноваційного лікування для українських пацієнтів. В обговоренні проблеми, яке було ініційовано компанією «Рош Україна» за підтримки посольства Швейцарії, взяли участь: народний депутат, член профільного комітету Верховної Ради Костянтин Яриніч, перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, глава напрямку громадської політики у Східній Європі компанії Hoffmann-La Roche доктор Шарбані Чакраборті та голова громадської організації пацієнтів «Орфанні захворювання України» Тетяна Кулеша.
Тема дискусії привернула велику увагу лікарів, міжнародних і громадських організацій з різних регіонів України. Всього в обговоренні проблеми взяли участь близько 100 осіб, які прийшли до висновку, що, незважаючи на складну економічну ситуацію, Україна може забезпечити пацієнтів доступним і ефективним лікуванням. Для цього необхідно зняти ряд обмежень на законодавчому рівні та розвивати партнерство між державою, організаціями пацієнтів, лікарями та виробниками лікарських препаратів.
«Головним стримуючим фактором, який не дозволяє нам активно впроваджувати інноваційні підходи, зокрема в галузі охорони здоров'я, є економічна ситуація. Однак, гроші в Україні є, але вони поки ще не в медицині», - вважає народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Костянтин Яриніч. Він зауважив, що парламент вже прийняв закон, згідно з яким на охорону здоров'я повинно спрямовуватися не менше 5% ВВП. «Це, звичайно, не вирішує всіх існуючих проблем, але встановлює більш чіткі межі та правила. В цьому напрямку нам потрібно рухатися для розвитку державно-приватного партнерства», - додав він.
У свою чергу, генеральний директор компанії «Рош Україна» Деян Нешич зазначив, що фармацевтичні компанії готові співпрацювати з державою для пошуку шляхів вирішення проблеми забезпечення доступності ефективного лікування для українських пацієнтів.
«В Україні у нас є спеціальні програми підтримки пацієнтів. Протягом останніх трьох років компанія «Рош» інвестувала в ці програми до 167 млн. грн, у першу чергу для лікування онкологічних захворювань», - розповів генеральний директор «Рош Україна». Він також додав, що компанія готова використовувати різні підходи для зменшення вартості лікування. «Діалог, який розпочався сьогодні, буде продовжений із залученням нових учасників з боку держави. В результаті нам разом вдасться забезпечити українцям більш широкий доступ до передових розробок для лікування складних захворювань», - впевнений Деян Нешич.
Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник відзначив ефективність спільних проектів з «Рош Україна» для підвищення рівня доступності до інноваційного лікування для киян. «Однак ця проблема не може бути вирішена на рівні міста чи регіону. Тут необхідна участь держави і ми зі свого боку готові ділитися досвідом такої співпраці», - запевнив Микола Поворозник.
Голова громадської організації «Орфанні захворювання України» Тетяна Кулеша додала, що, незважаючи на активну позицію організацій пацієнтів, далеко не завжди вдається домогтися необхідного фінансування. Тому від ефективної взаємодії між органами влади, громадськими організаціями та фармацевтичними компаніями залежить життя пацієнтів. «За останні роки ситуація, безумовно, змінилася на краще. Однак, рівень забезпечення препаратами пацієнтів, особливо з рідкісними і складними захворюваннями, і далі залишається на вкрай низькому рівні», - зазначає голова організації« Орфанні захворювання України».
Дискусія поклала початок обговорення шляхів підвищення доступності інноваційного лікування для українців. Оскільки розв’язання цієї проблеми вимагає прийняття рішень на державному рівні, учасники дискусії висловили надію продовжити розмову і пошук шляхів забезпечення пацієнтів ефективним інноваційним лікуванням на майданчику МОЗ за участю Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства фінансів та експертів Світового банку.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/434475.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua