19 дек, 08:38
Ділова спільнота напостоює, що фінансовий голод, відсутність доступу до кредитних ресурсів за адекватними ставками – одна із найбільших проблем українського підприємництва на даному етапі. Фінансовий рік закінчується без будь-яких шансів виправлення ситуації. Турбує те, що за останній рік замість зниження річної ставки НБУ остання вже двічі підвищувалась і становить нині 14,5%. УСПП, Антикризова рада громадських організацій ще в квітні ініціювали та домоглися рішення Кабміну щодо проведення спільного із Нацбанком засідання з цих питань. Передбачалося проведення такого засідання до 1 липня, однак уряд не поспішив реалізувати задумане. У союзі неодноразово звертались до КМУ із закликом встигнути напрацювати спільне рішення до жовтня-листопада, адже його потрібно було б узгодити із планом подальшої законотворчої роботи уряду на 2018 рік та держбюджетом. Про це йшлося на ХУ позачерговому з’їзді УСПП у листопаді, у прийнятому ним програмному документі – Платформі економічного патріотизму. Нині ділова спільнота вимагає проведення чим найшвидше засідання у складі уряду, Національного банку, бізнес-організацій. Про це заявили в УСПП.
Тут зазначили, що ситуацію із нестачею оборотних коштів погіршує високе фіскальне навантаження та потреба бути конкурентоспроможним у ціні продукції, що часто неможливо через високу енергозатратність на виробництво, вартість тарифів тощо. І хоча виробники домоглися невеликого послаблення – 24 місяці розстрочки ввізного ПДВ на обладнання тощо, це не вирішує питання поповнення навіть обігових коштів промислово-підприємницької діяльності, не говорячи вже про нові виробничі проекти та модернізацію, оновлення виробництва.
«Висока вартість кредитів заважає нарощуванню темпів виробництва конкурентоспроможної продукції. Промислове виробництво перебуває в нездоровому коливанні: за 10 місяців цього року показало не зростання, а падіння на 0,2%. Малий та середній бізнес сам на сам з даною проблемою. Чимало виробників скорочують обороти, деякі взагалі переносять бізнес в найближчі країни – Польщу, Литву тощо», – наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.
В УСПП розраховують, що за результатами засідання будуть нарешті ухвалені конкретні механізми поступового здешевлення кредитних ресурсів для підприємств реального сектору економіки. Це передбачатиме і їх кореляцію з держбюджетом на 2018 рік та потребою їх нормативного затвердження, як і безумовного виконання.
На думку промислової спільноти, проблема доступу виробників до кредитних ресурсів є головною в сенсі виживання і подальшого існування не лише окремих підприємств і компаній, але й промисловості країни в цілому. Вона має не те що замовчуватися або відкладатися – розглядатися в позаплановому порядку на самому високому рівні, бо від цього залежить майбутнє економіки і держави, вважають в УСПП і Антикризовій раді громадських організацій.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/428430.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua