28 сен, 08:40
Державні гарантії дотримання прав власника та інвестора, їх справедливий та вчасний захист – ось основа конкурентоспроможної економіки, сприятливого підприємницького, інвестиційного клімату, високого рівня життя людей. Натомість, постійний тиск силових органів на підприємців, недосконала система захищеності прав власності як об’єктів нерухомості, так і корпоративних прав створюють величезні ризики для держави та її економіки. Про це йшла мова на круглому столі з захисту прав підприємців від проявів адміністративного тиску, невмотивованих претензій з боку контролюючих державних органів, втручання у внутрішньокорпоративні суперечки, посилення фіскального пресингу та нарощування обсягів штрафних санкцій на бізнес.
«За дослідження Всесвітнього економічного форуму, в минулому році Україна за критерієм «захист права власності» серед 137 країн зайняла 128 місце. Значна ціна ризиків ведення бізнесу віддзеркалюється у високих процентах останніх зовнішніх запозичень уряду – 7,375%, хоча Іран нещодавно розмістив євробонди під 6,7%, Таджикистан – 7,1%, Греція – 4,6 % річних. Незначними э надходження прямих іноземних інвестицій. В минулому році з 4,4 млрд дол. 2,8 млрд. пішло на рефінансування банківських установ і лише близько 1,58 млрд дол. потрапило до реального сектору економіки. До прикладу, Білорусь отримала 5,3 млрд. Ось ціна, яку держава платить за незахищеність власності, за безкарність виконавців масок-шоу, самоуправство чисельних контролерів, які одним приписом можуть зупинити завод, позбавити бюджет надходжень, споживачів – продукту, людей – роботи і залишитися непокараними», – переконаний президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.
У круглому столі взяли участь представники органів державної влади, потужних промислових підприємств, юридичних компаній, громадських організацій бізнесу. Заступник бізнес-омбудсмена Тетяна Коротка ознайомила ділову спільноту з практиками антирейдерської боротьби. Представники Хоролського заводу продуктів дитячого харчування, ТОВ «Нест» Миколаївської області, ІТ-компаній розповіли історії безкарного захвати власності. До захисту цих підприємств УСПП має намір приєднатися в найближчий час, как сообщает сайт новостей финансовых рынков Украины и мира Elcomart.ua.
Ділова спільнота вирішила, що для гарантування права власності, припинення розповсюдження рейдерства як явища в Україні необхідно нагально внести зміни в закони «Про нотаріат», «Про оренду землі», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Потребує ретельного моніторингу практика виконання так званого антирейдерського закону (№1666, ухвалений в жовтні минулого року), що заплановано зробити найближчим часом.
Учасники круглого столу підтримали ухвалення меморандуму про партнерство та співробітництво між СБУ та Радою бізнес-омбудсмена, наголосили на певній активності Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів при КМУ, інших громадських організацій, але вирішили докласти зусиль з синхронізації діяльності та об’єднання зусиль структур, які протидіють рейдерству.
Була висунута вимога виправити недоліки існуючих електронних сервісів та ризикових систем у сфері оподаткування ПДВ. Ділова спільнота продовжує наполягати на заміні податку на прибуток податком на виведений капітал шляхом прийняття відповідних змін до Податкового кодексу України з 1 січня 2018 року.
Створення служби фінансових розслідувань, на думку учасників дискусії, не повинне перетворитися на реінкарнацію колишньої податкової поліції, вона має працювати з платниками податків на основі довіри та взаємоповаги.
«Лише об’єднуючи зусилля громадянського суспільства, створюючи дієві антирейдерські інструменти – від якісної законодавчої бази до суспільного неприйняття означених явищ, мобілізуючи ділову громаду для контролю за роботою правоохоронних органів, судів, нотаріусів тощо, у багатосторонньому партнерстві з владою ми можемо відпрацювати сприятливий підприємницький клімат, покласти край ганебним практикам незаконного поглинання майна», – підсумував Анатолій Кінах.
За підсумками круглого столу буде підготовлене звернення, яке спрямують очільникам держави. Воно базуватиметься на конкретних пропозиціях з активної протидії рейдерству.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/423235.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua