16 июн, 11:38
Про те, чого чекати українцям від такої пенсійної новації, розповів голова Партії Пенсіонерів України Микола Кукуріка.
"Загалом запроваджені нововведенння важко назвати реформою, оскільки вони передбачають лише деякі покращення у першому солідарному рівні, однак принципи і форма виходу на пенсію не змінились", - пояснив Кукуріка.
За словами Кукуріки, на сьогодні, відповідно до українського законодавства, є дві умови щодо виходу на пенсію за віком.
"Перша умова це - 60 років, у 58 років виходять жінки, але, відповідно до проведених раніше реформ, пенсійний вік жінки збільшується і він має сягнути через три роки 60 -ти років. Тобто з кожним роком на пів року цей пенсійний вік збільшується. А друга умова для иходу на пенсію за віком - наявний у людини страховий стаж.
Страховий стаж це - кількість років, протягом яких людина сплачує внески до Пенсійного фонду, а точніше - за неї сплачує
внески роботодавець. Відтак, беруться всі періоди, всі місяці, протягом яких людина сплачувала, причому це не обов'язково має бути 15 років підряд. Це може бути 6, 7 років, 2 рокиі тд. Всі ці періоди додаються і, відповідно, виходить показник 15 років страхового стаху.
Уряд хоче збільшити цей показник до 25 років страхового стажу. Що є позитивом виключно для працюючих людей, окільки таким чином вдасться усунути соціальну несправедливість, коли одна людина працювала 15 років, інша - 35 років, а пенсію отримують однакову. Однак для тих, хто не працював, або ж не може докупити стаж - це справжня катастрофа", - пояснив Кукуріка.
Він наголосив, що цей страховий стаж буде збільшуватись поступово протягом десяти років.
"Швидше за все з наступного року буде 16 років, далі 17 і т.д. Таким чином у 2028 році досягнеться оцей показник 25 років", - повідомив голова ППУ.
Інформаційний відділ Партії Пенсіонерів України
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/416647.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua