Липові медичні книжки працівників освіти м.Києва підвищать спалах інфекційних хвороб, - Кочур

26 май, 08:30

24 травня в сесійній залі Київради відбувся круглий стіл на тему: "Про розробку Київської міської програми охорони здоров'я та медичного забезпечення працюючого населення".

Про це повідомила депутат Київради від ВО Батьківщина Марина Кочур.
 
За її інформацією в Київраді був повний зал медиків, представників профспілок та роботодавців м.Києва.
 
Одним з питань, котре розглядалося є фіксація фактів фальсифікації результатів проходження профілактичних оглядів, а саме видача "Особистої медичної книжки" без проведення обов'язкового загального обстеження.

«Це підвищує відсоток спалахів на інфекційні захворювання, зокрема кишкові інфекції в закладах освіти. Проблема вбачається в ряді причин: ліквідація СЕС та передачу лише частини функції Державній службі України з питань праці; недоукомплектованість матеріально-технічної бази ЗОЗ лабораторним, інструментальним та рентгенологічним обладнанням; відсутність єдиного реєстру професійних хворих та груп ризику працівників; велика кількість роботодавців знаходиться в тіні, працівники яких роками не проходять профоглядів, - відзначила депутатка.

Крім того, вона відзначила, що з приводу медичного страхування заслухали представника Ліги страхових організацій України, який висловився щодо економічної та фінансової ефективності та добровільному медичному страхуванню в охороні здоров'я.

«Фінансування страхування за багатоканальною системою (державна, приватна) є найбільш ефективною, судячи з рейтингових показників», - зауважила вона.
Крім того, депутатка прогнозує, що нас чекає чергова реформа системи охорони здоров'я, оскільки законодавчі ініціативи МОЗ та Уряду вже розглядаються в найвищих кабінетах держави.

«Коротко про неї доповів заступник голови ради Київського відділення ГО «Українська асоціація сприяння охороні здоров'я населення» С.Ханенко. Очільники стверджують, що треба скоротити мережу лікарень, бо їх у нас удвічі більше, ніж у заможних європейських країнах. Але замовчується те, що ліжок у лікарнях країн ЄС лише на 19% менше ніж у нас (80 на 10 тис. населення у нас і 65 - у них)», - додала вона.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/415296.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua