20 мар, 12:38
Виділення Україні чергового траншу від Міжнародного валютного фонду відкладено. Втім, через відтермінування траншу не варто робити трагедії. Це ще раз свідчить про те, що одної програми співпраці з МВФ для розвитку країни недостатньо: необхідна власна економічна стратегія та наполеглива воля до її виконання. Тому наразі урядові та його соціальним партнерам потрібно зосередитись на проведенні економічних реформ: посиленні промислової політики, підтримці самозайнятості, малого та середнього бізнесу з тим, щоб компенсувати можливі втрати від блокади та пришвидшити економічне зростання. Таку думку висловили в УСПП та Антикризовій раді громадських організацій.
«В кожній кризі є дві сторони, і зараз Україні потрібно максимально використовувати всі можливості для пришвидшення економічного розвитку. В основі цього – опора на власний потенціал та системний програмний підхід. Відтермінування траншу – це, скоріше, відображення стурбованості фінансових донорів політичною нестабільністю в країні, що зростає. Це питання номер один, над яким потрібно працювати. Далі – економічні реформи. Україні необхідно найближчим часом здійснити програмні перетворення в економіці: зняття податкового навантаження і тиску з бізнесу, запровадження кредитування реального сектору, розвитку механізму внутрішніх замовлень в індустрії, програм імпортозаміщення тощо», – каже президент УСПП, голова Антикризової ради Анатолій Кінах.
Лідер ділової спільноти переконаний, що подібні «стрес-тести» повинні підштовхнути урядовців взятися за серйозні перетворення в економіці, використовуючи механізми діалогу з бізнесом, у державно-приватному партнерстві із промисловцями, підприємцями, внутрішніми та зовнішніми інвесторами.
«Це знизить, по-перше, нашу залежність від зовнішніх позик, а також дасть справді хороший стимул до зростання ВВП та виробництва, платоспроможності ринку», – підсумував президент УСПП.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/411170.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua