Зниження тарифів не завадить планам «Укргазвидобування» нарощувати видобуток газу – «Публічний аудит»

14 ноя, 12:11

Зниження тарифів для населення жодним чином не може зірвати плани України щодо збільшення видобутку газу, – переконаний провідний аналітик «Публічного аудиту» Тарас Галайда.
«Влада любить прикриватися тим, що через зниження тарифів для населення ми занапастимо державний видобуток і не дамо йому розвиватися. Це абсолютно не так. При планових середньорічних витратах “Укргазвидобування” в 26 млрд грн, спрямованих на нарощення потужностей із буріння для збільшення видобутку вітчизняного газу, компанія в новому тарифі на газ отримує ще й з гаком – як мінімум 35 млрд грн у рік», –  пояснює експерт.
За його словами, днями очільник «Укргазвидобування» О. Прохоренко заявив, що до 2020 року компанія планує витратити $ 3 млрд, або 78 млрд грн, і це має “забезпечити енергозалежність нашої країни”. Так, державне  підприємство планує пробурити 657 свердловин, модернізувати 32 старих бурових верстати та закупити 30 нових, що має дозволити довести видобуток газу до 20 млрд кубів.
Тобто, середньорічні витрати компанії складатимуть близько 26 млрд грн. У сьогоднішній же ціні на газ для населення в 6 879 грн за тисячу кубів компанії залишається (після оплати ренти) – 2 471 грн за тисячу метрів кубічних. При такому доході, «Укргазвидобування» (навіть без збільшення обсягу реалізації) отримує щонайменше 35 млрд грн у рік, чого цілком достатньо для виконання програми «20/20», – стверджують у «Публічному аудиті».
«Незалежні аудитори пропонують залишити такий дохід державного видобувача газу, натомість забрати зі структури тарифи всі зайві необґрунтовані податки – ренту та ПДВ, що дасть змогу зменшити тариф для населення до 3 262 грн за тисячу кубів, і при цьому жодним чином не позначиться на планах “Укргазвидобування” збільшувати власний видобуток газу та ставати більш енергонезалежними», – говорить керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.
Він нагадує, що видобувні запаси газу в Україні оцінюються в 924 млрд кубометрів, а сумарний потенціал досягає 5,6 трлн кубометрів. «Населенню ж при поточному низькому рівні енергоефективності потрібно всього 17 млрд кубів газу на рік», – резюмує спеціаліст.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/403464.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua