30 авг, 14:01
Напередодні Дня підприємства, якій традиційно відзначається в країні в першу неділю вересня, в Українському союзі промисловців і підприємців, Антикризовій раді громадських організацій констатують, що малий та середній бізнес в країні має величезні перспективи до розвитку та вже опанував вагому нішу в національному виробництві. Малий та середній бізнес дає роботу 75% зайнятих на підприємствах України, в ньому працюють 7,3 млн. осіб. Питома вага МСБ у реалізації продукції по відношенню до всіх суб’єктів економіки становить 52%.
«Повільно, але все ж таки змінюється на краще підприємницький клімат. У рейтингу Doing Business за показником реєстрації суб’єктів господарювання ми увійшли в першу двадцятку (за рахунок відкриття електронних сервісів), є зрушення в регуляторній сфері. Однак залишається невирішеними низька проблем», – наголосив президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.
Для малому бізнесу майже нереально отримати кредит на сприятливих умовах, і це одна з головних проблем сьогодення. Сума фактично наданих кредитів за рік скоротилась у реальному обсязі практично у 2 рази. Переважно підприємства реінвестують у розвиток бізнесу власні прибутки та інвестиції засновників підприємств.
Більше половини від загальної кількості суб’єктів малого та середнього підприємництва зайняті у торгівлі, лише 7% – у промисловості. Це означає, що марнується потенціал з науково-технічного, інноваційного розвитку, і це шкода, саме тут малий бізнес може є дуже перспективним, оскільки здатний працювати без великих затрат, швидко перебудовуватися залежно від потреб виробництва та часу, реалізовувати цікаві та перспективні старт-апи, давати нові ідеї.
«Нас дуже турбує той факт, – підкреслює Анатолій Кінах, – що не припиняються спроби урізати спрощену систему оподаткування, про це йдеться в майже кожному проекті зміни податкової системи. Не будемо забувати: «спрощенка» – це важливий рятувальний круг для мікробізнесу, саме тому ми захищали і будемо захищати спрощену систему й надалі».
Голова Антикризової ради громадських організацій нагадав, що необхідно в найближчий час вирішити низьку важливих для малого бізнесу конкретних завдань: спростити процедуру митного оформлення дрібнооптових вантажів, дозволити малому бізнесу звітуватися в електронній спосіб замість касових апаратів тощо.
На переконання Анатолія Кінаха, усі зусилля УСПП, Антикризової ради громадських організацій будуть спрямовані на захист підприємців, якщо вони стикнуться з адміністративним тиском, зловживаннями фіскальних і контролюючих органів, упередженістю судів при розгляді відповідних скарг та позовів. Але натомість бізнес не повинен мовчати, миритися з неправдою, брутальністю, неповагою до прав людини, власника, інвестора.
Нагадаємо, що саме малий та середній бізнес в момент значних суспільних і економічних трансформацій, втрати традиційних ринків має властивість врятувати багатьох людей, забезпечивши їм роботу та доходи. Саме тому в фундаментальній праці експертів ділової спільноти – Антикризовій програмі спільних дій влади і бізнесу йдеться про необхідність приділити розвитку малого та середнього бізнесу максимальну увагу держави та громадських організацій промисловців і підприємців.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/398873.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua