АМКУ відстоює конкуренцію на ринку землі та житла

30 ноя, 17:27

Антимонопольний комітет України запроваджує заходи по створенню конкурентних засад на ринках державних послуг з оформлення прав на земельні ділянки під житлове будівництво.У ході дослідження стану дотримання конкуренційного законодавства органами влади на зазначених ринках, Комітет виявив низку проблемних питань.  
Зокрема, Комітет вбачає ознаки порушення в діях Державного комітету України земельних ресурсів щодо делегування повноважень з надання послуг реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та оренди землі ДП «Центр державного земельного кадастру». Одночасно, Комітет з’ясував, що Київська міська Рада не завжди застосовує конкурентні процедури під час надання дозволів на оренду земельних ділянок.
 
На думку Комітету, ці проблемні моменти можуть стримувати розвиток конкуренції на ринку будівництва та призводити до підвищення цін на житло. З тим, щоб врегулювати ситуацію та вийти на прийняття обґрунтованого рішення, сьогодні Комітет обговорив існуючі проблеми з представниками Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства, Держкомзему, Київських міської і обласної державних адміністрацій та учасниками ринку.
 
«Антимонопольний комітет добре розуміє пов’язані із житлом проблеми, які хвилюють мільйони людей. Аби знайти шляхи покращення ситуації, органи Комітету досліджували протягом року проблеми на ринку землі в усіх регіонах, і на даний час продовжується аналіз ринків будівництва і нерухомості. Зараз ми підіб’ємо підсумки першого етапу дослідження, а рішення з цього приводу приймемо тринадцятого грудня у відкритому режимі. Переконаний, що рішення Комітету стануть першим дієвим кроком щодо запровадження конкурентних засад на ринку землі. Адже, в результаті, це дозволить знизити ціни на саме житло», - зазначив Голова Антимонопольного комітету України Олексій Костусєв.
 
www.amc.gov.ua
Прес-служба Атимонопольного комітету України
тел/факс: 251-62-91
e-mail: pr@amc.gov.ua


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/39507.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua