18 мар, 11:19
З плином двох років з часу незаконної анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополь Європейський Союз залишається твердо відданий суверенітету і територіальній цілісності України.
Європейський Союз вкотре повторює, що він не визнає і продовжує засуджувати таке порушення міжнародного права. Це залишається прямим викликом для міжнародної безпеки з серйозними наслідками для міжнародного правового порядку, який захищає єдність і суверенітет усіх держав.
Європейський Союз залишається відданим ідеї повного дотримання своєї політики невизнання, включаючи за допомогою обмежувальних заходів. ЄС знову закликає країни-члени ООН розглянути подібні заходи невизнання у відповідності до резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262.
Євросоюз вкотре висловлює свою глибоку стурбованість нарощуванням військового потенціалу та погіршенням ситуації з правами людини на Кримському півострові; це стосується, зокрема, заборони на свободу вираження, свободу мирних зібрань, свободу релігії та віри, а також переслідування осіб, які належать до меншин, особливо кримських татар. Особливо тривожним розвитком подій є подання позову про заборону діяльності Меджлісу – органу самоврядування кримських татар – як екстремістської організації. ЄС закликає до повного виконання міжнародних стандартів з прав людини та інших зобов’язань у рамках міжнародного права. Усі нерозглянуті випадки порушення прав людини, зокрема насильницькі зникнення, тортури або вбивства, потребують ретельного розслідування.
Олег Сенцов та Олександр Кольченко, яких було затримано і засуджено з порушенням міжнародного права, повинні бути негайно звільнені; їм має бути гарантовано безпечне повернення до України. Першочерговим завданням залишається надання повного, вільного та безперешкодного доступу міжнародних суб’єктів із захисту прав людини до всієї території України, включаючи Крим і Севастополь.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/388792.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua