19 фев, 08:51
Відсутність чіткої програми дій уряду з соціально-економічного розвитку та стабілізації економічної ситуації є однією із вагомих причин економічної кризи, що може бути пролонгована й надалі. По суті декларацією намірів була програма КМУ на 2015 рік; саме таким чином виглядають плани уряду щодо дій в 2016р., що прозвучали днями в ВРУ під час так званого урядового звіту. План дій вищого виконавчого органу влади має бути зваженим та структурованим, ставити завдання подолання кризових явищ, поліпшення макроекономічних показників, повернення з вектору падіння на вектор зростання, зміцнення внутрішнього ринку, зростання ВВП, робочих місць, посилення конкурентоспроможності продукції. Такої думки дотримуються в Антикризовій раді громадських організацій України та УСПП.
«Державі конче необхідна програма професійних дій щодо подолання негативних чинників, що заганяють нас в п’ятірку гірших економік світу, а вітчизняний бізнес – в тінь. І ця програма має бути максимально конкретною: із визначеними етапами, джерелами фінансування, ресурсами, очікуваними результатами та відповідальними за їх досягнення. Головними її завданнями повинні стати вихід з соціально-економічної кризи, модернізація економіки, зміцнення внутрішнього ринку та зростання конкурентоспроможності виробників. Це і є опора на власний потенціал, що дозволить вибратись із «стагнаційного болота» та розпочати нарешті будувати сильну та економічно самодостатню державу», – наголошує голова Антикризової ради громадських організацій, президент УСПП Анатолій Кінах.
Програма дій на державному рівні має корелюватися із держбюджетом, відповідними етапами системних комплексних реформ і передбачати вдосконалення банківської системи, доступ до кредитних ресурсів, розвиток малого і середнього бізнесу, диверсифікацію експорту тощо.
«Гостро необхідні заходи з активізацій національної економіки. Необхідно визначити пріоритетність розвитку перспективних для України сфер, в тому числі – наукомістких, інноваційних галузей, які виробляють продукт з високою доданою вартістю, і передбачити їх підтримку в урядовій програмі. Не можна весь час робити ставку на виробництво продукту сировинного типу – ціни на нього на світових ринках падають, це не повинно бути головною складовою нашого експорту. По суті, програма діяльності КМУ – рецепт підйому економіки. Та для цього повинні бути створені чіткі конкретні умови, які досі «розчинені» в політичних заявах», – зазначає голова Антикризової ради.
Промисловці переконані, що єдиним в країні комплексним багаторівневим планом виходу з системної соціально-економічної кризи та переходу на шлях сталого зростання є розроблена сотнями ділових асоціацій, аналітиками та громадськими організаціями Антикризова програма спільних дій влади та бізнесу. Вона передана президенту, парламенту і уряду країни, презентована в Євросоюзі. Антикризову програму можна взяти за основу загальнонаціонального плану подолання кризи та потужного розвитку. Над останнім має працювати і уряд, і парламент, і бізнес-спільнота України – адже це є їх спільним завданням та національним інтересом.
«Урядова програма має стати наразі найвищим стратегічним документом України – зрозумілим для міжнародних партнерів, реальним для всього суспільства, стимулюючим для виробників. У тому числі – з їх швидкій та успішній адаптації до умов вільної торгівлі на євроринку», - переконаний Анатолій Кінах.
Відсутність такого документу, вважають підприємці, може призвести до поглиблення кризи, подальшого зниження ефективності спільних дій інститутів законодавчої та виконавчої влади.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/386614.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua