Забудовники будуть сплачувати пайові внески за новими правилами, - депутат

17 фев, 12:46

У Київраді розпочалося обговорення проекту рішення про порядок розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі забудовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста. Про це на свої сторінці у мережі Фейсбук повідомила ініціатор проекту, депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Ольга Балицька.

«Нарешті, це сталося. За моїм поданням 16 лютого розпочалося обговорення проекту рішення Київради «Про затвердження Тимчасового порядку залучення, розрахунку розмірів і використання коштів пайової участі замовників у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва». Це результат нашої спільної плідної праці з провідними експертами Центру економічної стратегії, Реанімаційного пакету реформ та Easy Business», - зазначила вона.

Ольга Балицька нагадала, що порядок розрахунку розміру та використання коштів пайової участі застарілий. Частина положень порядку не відповідають нормам закону «Про регулювання містобудівної діяльності» і ускладнюють процес розрахунку та сплати коштів пайової участі. Такий стан речей створює простір для маніпуляції сплатою коштів як з боку органів держави, так і з боку забудовників.

«Пайовий внесок вважається одним з найбільш забюрократизованих, непрозорих та корупційних платежів, що стримує цивілізований розвиток будівельної галузі, зупиняє процес легального інвестування», - наголосила депутат.

За її словами, розроблений проект рішення спрямований на забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку міста. Зокрема, депутати пропонують такі зміни:
1.Зменшення випадків сплати пайової участі до:  нового будівництва і  реконструкції виключно із додатково збудованої площі.
2.Зручна прозора сучасна процедура адміністрування.
3.Мінімізація бюрократичного навантаження:

·         мінімальний пакет документів;

·         можливість подачі копій, а не оригіналів;

·         коротші строки;

·         можливість самостійних розрахунків.
4.Об'єктивний уніфікований розрахунок розміру, нівелювання людського фактору:

·         прозора проста формула;

·         on-line розрахунок;

·         зменшення фінансового/бюрократичного навантаження на бізнес і кінцевих покупців/інвесторів.
5.Мінімізація/нівелювання маніпулювань:

·         радикальне скорочення випадків зменшення/взаємозаліків/звільнення від сплати пайової участі тощо;

·         надійне процедурне врегулювання питань;

·         прийняття рішень виключно сесією, а не органами Київради.
6.Прозора система звітності та контролю:

·         on-line звітність щодо залучених коштів, об'єктів, забудовників тощо;

·         регулярні звіти Департаменту економіки перед Київрадою.

«Пропозиції до проекту рішення приймаються протягом місяця. Прошу всіх максимально активно брати участь та надсилати пропозиції. Деталі за посиланням: http://kievcity.gov.ua/news/33722.html. Ваші зауваження та ідеї допоможуть зробити Київ інвестиційно привабливим, що є в інтересах усіх киян», - підкреслила Балицька.  


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/386465.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua