15 окт, 15:50
Український бізнес та його іноземних партнерів турбує невизначеність, яка складалася навколо підготовки нової податкової реформи. Хоча задекларовано, що бюджет 2016 року буде базуватися на оновленій фіскальній політиці, якою саме вона буде – не знає ніхто, і це відбувається за два с половиною місяця до нового року. Затягування із модернізацією податкової системи, бюджетного процесу наносить велику шкоду підприємницькому середовищу та економіці України, заявив президент УСПП Анатолій Кінах в прямому ефірі на радіо «Ера».
За його словами, ні вітчизняний бізнес, ні його партнери досі не знають «правил гри», а отже, не можуть спрогнозувати економічну перспективу на 2016р., сформувати якісний фінансовий план, тактику та стратегію поведінки на вітчизняному та закордонних ринках.
«Невизначеність призводить до недовіри, а остання несумісна з сприятливим інвестиційним кліматом. Це наносить вдар по вже небагатьох намірах інвестувати кошти в економіку країни, є серйозною загрозою національній економічній безпеці», – підкреслив президент УСПП.
Водночас Анатолій Кінах висловив занепокоєння з приводу того, що сторону, якої безпосередньо стосуватимуться вказані зміни – підприємців-платників податків – не залучають до участі на всіх етапах підготовки податкової реформи. Він закликав також до активнішої позиції громадськості з даного приводу, адже, переконаний президент УСПП, відсутність чи недоопрацьованість реформ в цій сфері зачіпає і соціальну складову: недосконала фіскальна політика обертається втратою робочих місць, перетіканням економіки «в тінь», погіршенням рівня життя населення тощо.
«Все, що нам потрібно – це відкритий діалог влада – суспільство, чесність та вміння визнавати свої помилки. Жодна реформа, якщо громада її не розуміє, не готова підтримати та розділити відповідальність за її виконання, реалізована не буде», – наголосив Анатолій Кінах.
Саме тому УСПП та Антикризова рада громадських організацій, куди входить більше 100 підприємств реального сектору економіки, ініціює проведення найближчим часом спільного засідання за участю урядовців, представників парламенту, асоціацій бізнесу, експертів, яке розставить «крапки над і» щодо змісту нової фіскальної політики, на якій основі формуватиметься бюджет на наступний рік.
Окрім того, за словами президента УСПП, потрібно не лише визначатися з варіантом податкової реформи та впроваджувати його, але й вирішувати ті кризові проблеми, які вже встигли накопичитися в економічній сфері та завдають нещадного удару конкурентоспроможності українських підприємств. До прикладу, лише за офіційними даними Державної фіскальної служби, на сьогоднішній день вітчизняний бізнес переплатив державі 47 млрд. гривень, куди входять авансові платежі на прибуток і від’ємне сальдо податку на додану вартість. Це є величезний вдар по обіговим коштам підприємств, причина збитків і втрат, перепона для розвитку.
«Серед інших невирішених питань – додатковий імпортний збір від 5 до 10%, що стягується в умовах нестачі обігових коштів, навантаження на фонд оплати праці, яке в 1,5-2 вищий, ніж в ЄС тощо. Тому замість безкінечних дискусій про податкову реформу її треба негайно здійснити, одночасно вирішуючи проблеми прозорого повернення ПДВ, поступового зниження навантаження на фонд оплати праці, негайного скасування імпортного збору. Вважаємо, що необхідно скасувати податок на пенсію для працюючих пенсіонерів. Тут бюджет нічого не отримує, а економіка, наука втрачає залишки кваліфікованих фахівців», – зазначив Анатолій Кінах.
Наразі УСПП разом з Антикризовою ради громадських організацій направив урядовцям вимоги щодо прозорої, за участі громадськості, невідкладної модернізації податкової системи на її базі – вчасної підготовки державного бюджету на 2016р.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/378812.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua