Бізнес у гірських населених пунктах можуть звільнити від сплати ПДВ і податку на прибуток

12 окт, 12:11

Верховній Раді пропонують звільнити від сплати ПДВ і податку на прибуток підприємства, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях з метою створення нових робочих місць на території гірських населених пунктів.

Про це йдеться у законопроекті щодо стимулювання інвестиційної діяльності та створення нових робочих місць на території гірських населених пунктів.

Відповідний проект 9 жовтня зареєстрували народні депутати політичної партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко та Ірина Суслова. Проектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу та низки законів.

"Є нагальна необхідність  у визначенні пріоритетів розвитку  гірських населених пунктів, напрямків  їх державної підтримки та  зміни в оподаткуванні підприємств, що працюють на території гірських  населених пунктів", - наголошує  Дерев'янко.

На думку авторів законопроекту, простимулювати розвиток бізнесу в гірських районах можна за рахунок заходів державної підтримки.

Зокрема, передбачається, що на відповідну допомогу зможуть розраховувати підприємства, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки і зареєстровані відповідно до Закону України "Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць" саме на території гірських населених пунктів.

Нові заходи державної підтримки пропонується впровадити замість передбаченої у Податковому кодексі 10-річної можливості імпорту на територію України обладнання та комплектуючих виробів із звільненням від оподаткування ввізним митом.

Натомість, автори проекту пропонують:

По-перше, підприємствам, які ввозять на територію України устаткування та комплектуючі вироби, дозволити впродовж перших 2 років з дня реєстрації "за власним бажанням видавати контролюючому органу податковий вексель на суму податкового зобов'язання з ПДВ, визначену в митній декларації".

По-друге, впродовж перших 5 років з дня реєстрації підприємства звільнити його від оподаткування податком на додану вартість при постачанні товарів власного виробництва, наданні послуг та при вивезенні товарів власного виробництва за межі України.

По-третє, звільнити такі підприємства від сплати податку на прибуток. Так само впродовж перших 5 років з дня їх реєстрації.

Законопроектом також передбачається визначити, що пріоритетні галузі економіки встановлюватимуться виключно законами України.

Крім цього, пропонується вдосконалити механізм державної підтримки для підприємств, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки на територіях гірських населених пунктів.

Автори законопроекту наводять успішний світовий досвід у подібних проектах.

Так у Швейцарії у 1974 році був прийнятий Федеральний закон про інвестиційну допомогу гірським регіонам. За час дії закону з боку держави було профінансовано близько 8000 інвестиційних проектів на майже 3 млрд доларів США.

В Австрії, де 49% усіх фермерських господарств розміщені в горській місцевості, у 1988 році була втілена така модель розвитку, за якої зберігалися традиційні гірські фермерські методи господарювання і екологічно безпечний туризм, який став своєрідною торгівельною маркою регіону та дозволив залучити інвесторів до розбудови інфраструктури гірської місцевості.

У Франції Закон про розвиток і охорону гірської місцевості, чинний з 1985 року, передбачив покращення інфраструктурної бази сфери обслуговування в гірській місцевості через надання місцевій владі на пільгових умовах необхідних фінансових ресурсів.

В Італії відповідно до Закону про гірські території - чинний з 1994 року - було створено Національний гірський фонд, який фінансується за рахунок внесків ЄС, держави та місцевої влади.

Прес-служба народного депутата Юрія Дерев'янка


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/378605.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua