Підвищення рівня фінансової грамотності в Україні

12 окт, 08:20

Учасники семінару із методики викладання курсу «Фінансова грамотність» для учнів 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів обговорювали питання фінансової грамотності та обізнаності в Україні, що відбувся в Університеті банківської справи 06 жовтня 2015 року у Києві.

Метою курсу «Фінансова грамотність» є допомогти населенню України зрозуміти, що знання з фінансової грамотності є передумовою прийняття ефективних рішень щодо управління своїми коштами, а також здобуття знань з захисту своїх прав як споживачів фінансових послуг.

За інформацією завідувача сектору фінансової грамотності і навичок підприємництва Інституту змісту освіти Міністерства освіти і науки України Наталії Забуги, у співпраці з Проектом USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP), Університетом банківської справи та Національним банком України з 2012 по 2015 рік проведено 8 тренінг-семінарів всеукраїнського рівня для вчителів методистів, завідувачів кабінетів ОІППО щодо впровадження курсу «Фінансова грамотність» у загальноосвітніх навчальних закладах та підтримано організаційно і методично проведення регіональних семінарів.

Як зазначила, к.е.н., професор кафедри банківської справи Інституту банківських технологій та бізнесу Тетяна Гірченко за результатами проведення вихідного моніторингу рівня фінансової грамотності та обізнаності серед учнів-старшокласників в Україні за допомогою розробленої гнучкої тестової системи за регіональним аспектом найбільшим виявилося у Західному регіоні – 36%, у Східному та Центральному регіонах – 23% та 21% відповідно, а у Південному та Північному регіонах – 11% та 9% відповідно. В загальному стан фінансової грамотності та обізнаності в Україні є позитивним і складає 69,97%.

За результатами проведеного вихідного моніторингу знань з фінансової грамотності виявилося, що рівень знань виріс порівняно з вхідним у Черкаській на 23%, Херсонській – на 11%, Сумській – на 9%, Чернівецькій – на 4,5%, Одеській – на 3%, Хмельницькій – на 2,24%, Івано-Франківській областях – на 1,28%.

Начальник навчально-методичного відділу Університету банківської справи, к.пед.н. Олена Рябова проінформувала учасників семінару щодо концепції запровадження курсу «Фінансова грамотність» у початковій та основній школі. Зокрема, робота університету щодо створення навчально-методичного забезпечення з фінансової грамотності була спрямована у наступних напрямах: курси за вибором для учнів 2-4 класів («Фінансова абетка» для 2 класів, «Фінансова арифметика» для 3 класів та «Фінансова поведінка» для 4 класів) та 5-9 класів («Родинні фінанси» для 5 класів, «Фінансово-грамотний споживач» для 6 класів, «Фінансова культура» для 7 класів, «Прикладні фінанси» для 8 класів та «Економіка і фінанси» для 9 класів), спецкурси з підвищення кваліфікації вчителів початкової і основної школи та інтерактивний курс для батьків.

У семінарі взяли участь представники загальноосвітніх шкіл Житомирської області. Організатори заходу – Університет банківської справи, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Нагадаємо, проект «Фінансова грамотність» розпочався у 2010 році з ініціативи USAID/FINREP II (Програма розвитку фінансового сектору). Партнерами проекту є Національний банк України, Міністерство освіти і науки України, Інститут змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Міністерство соціальної політики України, Незалежна Асоціація банків України, Асоціація українських банків, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Національна мережа фінансової просвіти та ДВНЗ «Університет банківської справи». Сьогодні курс вивчають майже 20 тисяч учнів із 700 шкіл у всіх областях України.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/378586.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua