Фестиваль «З країни в Україну» - новий погляд на рідну культуру

16 июл, 13:41

Нещодавно стартувала друга хвиля всеукраїнського фестивалю "З країни в Україну". Заходу, що відрізняється культурно-просвітницьким спрямуванням. Впродовж трьох місяців волонтери, музиканти та народні умільці будуть відкривати для молоді, дітей та дорослих Україну, її красу та унікальність.
 
Фестиваль дружби «З країни в Україну» - це поєднання цікавого відпочинку та духовного розвитку. Минулорічний захід проходив у звільнених містах Донбасу. Цього року у планах відвідати Харківську, Дніпропетровську і Запорізьку області. Учасники переїжджають з міста у місто, щоб привезти людям радість, веселощі та нові знання. У команді фестивалю на волонтерських засадах працюють: артисти, представники давніх народних ремесел, дипломовані викладачі та багато представників інших спеціальностей.

Сам фестиваль - це масштабний захід з насиченою програмою: концертом, кінопоказом, фотовиставкою, майстер-класами, іграми для дітей. Активності тривають цілий день і залучають всіх - від дітей до дорослих. Для останніх найбільш цікавою є така частина програми, як лекції з історії, культури, мистецтва та етнографії України від фахівців високого рівня - кандидатів історичних наук, викладачів з великим досвідом та багажем знань.

"Одна з головних причин  проведення фестивалю в тому, що в Україні мало хто знає  історію своєї землі. А у нас  неймовірна історія і культура. Цю спадщину потрібно берегти, розвивати, примножувати. Мета нашого фестивалю - нагадати людям про те, яка у нас прекрасна країна. Показати все те, чим вона унікальна. Відкрити її нові грані і примножити любов до Батьківщини", - зазначає Денис Блощинський, ідеолог всеукраїнського фестивалю« З країни в Україну».

У день фестивалю у містах проводиться багато різноманітних майстер-класів, де діти та молодь можуть відкрити для себе справжні українські ремесла. А також переконатись, що народні промисли - це не архаїзм, а захоплюючі справи, які дозволяють розкрити таланти та отримати справжнє задоволення від процесу.

Окрема частина програми - «Відкрита бібліотека». Ініціатива по збору літератури почалася задовго до старту фестивалю. Жителі різних міст охоче ділилися художньою, історичною та навчальною літературою. Задум проекту простий: книжки роздають безкоштовно, та перш ніж узяти подарунок потрібно пояснити, чим саме література припала до душі, або ж обміняти її на власну.

Родзинкою програми став кінопоказ просто неба, що включав роботи проекту «Вавілон'13» - документальні сюжети про життя переселенців з Донеччини та Луганщини. Побачене не залишив байдужим жодного.

Вечірня програма включала концерт українських рок-гуртів «Nesprosta», «SWEETLO», «GO.A» та Ірини Островскої. Атмосфера була неймовірною. Артисти максимально викладалися, а люди - відкривалися. Тому можна сказати, що перша хвиля фестивалю, зробленого людьми для людей, пройшла успішно. Адже у жителів Чугуєва, Куп’янська та Ізюму залишилося бажання продовжити знайомство з усім українським - історією, культурою, літературою та музикою.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/373121.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua