19 июн, 14:55
В УСПП закликають депутатів активізувати роботу над законопроектом про державно-приватне партнерство, який нині перебуває у парламенті на другому читанні, адже мета і ціль цього документу – закласти зараз, в кризовий час, дієві рецепти модернізації країни, залучити фінансовий ресурс і нові технології, а відтак, і сприяти відродженню та осучасненню нашої економіки.
«Зараз надзвичайно складна ситуація і з надходженням закордонних інвестицій в країну, і з можливостями держави інвестувати гроші в інфраструктурні проекти. Приміром, в Україну за січень-березень було вкладено прямих іноземних інвестицій лише 345,5 мільйонів доларів, але за той же період вилучено інвестицій 223 мільйони доларів. Для порівняння – у 2011 іноземні інвестори вклали в українську економіку 6,47 мільярдів доларів», – заявив Анатолій Кінах.
Такий низький показник зацікавленості іноземних компаній у співпраці з Україною, в інвестуванні та розробці спільних проектів є наслідком слабкої державної інвестиційної політики, неефективного державного управління, що ставить під велику загрозу виведення промислового сектора країни з кризи, вважають експерти.
«Зараз уряд намагається вирішити проблему хронічного браку коштів на модернізацію промисловості масовим розпродажем державного майна, в тому числі – стратегічних підприємств, в той час як існує перевірена у всьому світі альтернатива – державно-приватне партнерство, яке дає змогу без передачі у приватні руки цінних виробничих потужностей та стратегічних об’єктів залучати кошти інвесторів у їхній розвиток», – наголошує президент УСПП.
З 2010 року в Україні вже діє Закон «Про державно-приватне партнерство», і хоча Мінекономрозвитку засвідчує позитивну статистику щодо наявності сотень проектів державно-приватного партнерства, насправді зараз успішно реалізується далеко не всі.
«У чинному проекті є системні недоліки, які заважають його повноцінному застосуванню. Дуже зарегульована сама процедура оформлення і підготовки відповідної проектної документації. Тому ми підтримуємо кардинальне оновлення цього закону. Завдяки поправкам, які пропонують автори законопроекту № 1058, вдасться зняти регуляторні бар’єри для розвитку державно-приватного партнерства, буде покращено інвестиційні умови, посилено гарантії для приватних інвесторів. Ділова спільнота закликає у якомога швидші терміни опрацювати та затвердити цей законопроект»,– зазначив президент УСПП.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/371096.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua