16 июн, 11:39
Для покращення ефективності роботи державного підприємства мало змінити менеджмент та структуру, потрібно на ділі, не на словах, забезпечити йому сприятливі умови роботи, серйозно працювати над глобальним покращенням ділового клімату в країні, створюючи таким чином здоровий попит на продукцію підприємства, заявив президент УСПП і голова Антикризової ради громадських організацій України Анатолій Кінах.
«Після передачі держпідприємства "Антонов" до складу концерну "Укроборонпром" та зміни керівництва ситуація сама собою не покращиться. Необхідно розробити та втілити системну програму з розвитку та модернізації і підприємства, і всієї авіабудівної галузі. Авіабудування вважається передовою сферою виробництва у всьому світі, літаки виробляють лише кілька країн. Отже, концерн «Антонов» є галузеутворюючим та бюджетоутворюючим підприємством, він активно втілює в життя передові технології, тож має отримувати особливу увагу та підтримку від держави. Впродовж багатьох років концерн не мав держзамовлення, виживав на ентузіазмі керівництва та робітників. Така ситуація зараз є неприпустимою», – наголосив президент УСПП.
«Антонов» у I кварталі 2015 року збільшив чистий прибуток майже у 8 разів – до 330 мільйонів гривень, а нині однією з головних новинок на авіасалоні в Ле-Бурже буде розробка концерну - двомоторний військово-транспортний Ан-178. Тобто, підприємство виробляє складну продукцію з високою доданою вартістю та має гігантський науково-технічний потенціал, який міг би бути реалізований за системного і реального державного сприяння, впевнений президент УСПП.
«Зараз має бути сформована державна промислова політика, головна мета якої - зберегти наші унікальні, високотехнологічні підприємства, так як ДП «Антонов», які на даний момент значною мірою потерпають після розриву ділових відносин з країною пострадянського простору. Потрібна програма з диверсифікації експорту. Необхідно думати, де наша продукція може бути затребувана, допомогти підприємствам вистояти в кризу і зберегти свій науково-технічний, промисловий, інтелектуальний, кадровий о потенціал», – зауважив А.Кінах. Він згадав, що негативним чином на успішності підприємств відображаються такі податкові новації, як запровадження додаткового ввізного мита на імпортні товари у розмірі 5-10% та земельного податку, численні адміністративні обмеження НБУ, відсутність доступу на сприятливих умовах до кредитних ресурсів.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/370843.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua