
06 май, 14:46
Патріотичне виховання молоді перенесли на 2016 рік.
Днями МОН затвердило проект заходів щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
Навіть побіжний огляд цього документу дозволяє зрозуміти, що він носить здебільшого формальний характер, у ньому мало конкретики, складається враження, що автори документа просто переписали подібні з попередніх років, злегка підправивши на догоду часу та новому керівництву МОН.
Складається враження, що автори мало ознайомлені з реаліями навчально-виховного процесу, зокрема, в системі загальної середньої та професійно-технічної освіти та свідомо ігнорують заклади позашкільної освіти.
У переліку заходів основну увагу звернено на нікого і ні до чого не зобов’язуючі круглі столи, науково-практичні конференції, наради, довготривалі розробки концепцій тощо.
У переліку зразків та прикладів для національно-патріотичного виховання соромливо обходяться традиція та герої національно-визвольної боротьби українського народу в ХХ столітті, відсутні або непомітні такі поняття, як зовнішня агресія з боку РФ, її джерела, внутрішні чинники в Україні, що їй сприяють.
Включення де-не-де елементів з абревіатурою АТО носять малосистемний та штучний характер. Повністю відсутній євро та євроатлантично інтеграційний контекст, не наголошується на нерозривному зв’язку України з європейською цивілізацією, ігноруються аспекти духовного та духовно-релігійного виховання, як невід’ємного елементу національно-патріотичного виховання.
Ігноруються реально існуючі традиції та заходи в системі освіти, зокрема всеукраїнська гра «Сокіл-Джура», національний рукопаш «Бойовий гопак», Фестиваль мистецтв «Сурми звитяги» тощо.
Вузьким і недостатнім є перелік навчальних, навчально-методичних матеріалів, зокрема хрестоматій, кінодокументалістики. Існуючі (хрестоматія Рудюка, фільмотеки ЦДВР, ІНП ігноруються, а розробка нових перекладається на довготривалий час. Нема наголосу на історії наших історичних перемог та звершень.
Співпраця з громадським сектором зводиться до згадок про Пласт та учнівське самоврядування і теж не має системного характеру.
Недостатніми і затягнутими в часі є заходи з військово-патріотичної освіти та виховання. 0,5 ставки військового керівника для загальних та спеціальних середніх навчальних закладів є недостатніми для реального забезпечення навчально-виховного процесу в світлі вимог сьогодення. Розробка і впровадження начально-методичних матеріалів перенесена на 2016 рік, що взагалі виглядає у кращому разі смішно. Повністю проігноровано офіцерів запасу у ВНЗ та необхідність відновлення військових кафедр.
У цілому документ вимагає серйозного допрацювання зі залученням фахівців ІНП, ЦДВР, МО, МВС, громадського сектору та публічного обговорення.
Батьківська рада Львівщини
ГО «Пліч-о-пліч заради майбутнього»
ГО «Громадська варта»
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/367735.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua