28 апр, 08:23
Підняття тарифів на енергоносії та житлово-комунальні послуги має супроводжуватися цілим комплексом робіт з реформування житлово-комунальної сфери, приведення якості надання ЖК послуг відповідно до їх вартості, а також найшвидшого впровадження енергоефективних технологій у цій сфері. Про це йдеться у Антикризовій програмі спільний дій влади і бізнесу, яку промисловці, підприємці та громадські активісти, які є членами Антикризової ради громадських організацій України ухвалили та спрямували на розгляд керівництву держави з вимогою негайно розглянути та включити до своєї програми дій.
«Новітні технології дали б змогу українцям значно заощаджувати на послугах ЖКГ, не накопичувати борги перед постачальниками цих послуг. Однак, натомість в Україні енергоефективні програми гальмуються, громадяни витрачають на сплату комунальних послуг все більші суми. А зважаючи на подальше знецінення національної валюти, зростання цін і тарифів та заборгованості з виплати заробітної плати, можна передбачити, що борги за послуги ЖКГ зростатимуть далі. Тобто, і сама галузь занепадатиме і українці біднішатимуть», - попередив президент УСПП Анатолій Кінах.
За станом на кінець лютого 2015 року заборгованість населення за оплату комунальних послуги склала майже 13,27 млрд. грн., при цьому за січень-лютий зросла на майже 865 мільйонів, а це майже на 7%. Уряд сподівається пом’якшити тарифний удар субсидіями. Однак держава має започаткувати дієві програми модернізації систем водо-, електро- і теплопостачання, впровадження енергоощадних технологій, з утеплення будинків та кредитування фізосіб і підприємств, які мають намір перейти на більш енергоощадні технології.
«Вкрай необхідно проаналізувати всі складові цих тарифів, виявити і виключити з них непрофільні, ліквідувати місця втрат у самих мережах – оновити застарілі системи транспортування тепло і водопостачання, замінити неефективні системи опалення. Згідно з останніми даними державної статистики протяжність зношених та аварійних водопровідних мереж на кінець 2014-го року склала 49 тисяч 129 кілометрів, а це більше третини від загальної кількості шляхів! Протяжність же зношених і аварійних теплових і парових мереж на кінець року склала майже 5 тисяч кілометрів – це 18% від їх загальної протяжності. Зрозуміло, що всі втрати у цих старих мережах підприємство переносить на споживачів, що є неприйнятним», - зауважує президент УСПП.
Сама методика тарифоутворення має стати прозорою та зрозумілою, обґрунтованою, щоб споживач розумів, за що він платить, бачив готовність надавачів послуг зробити їх дійсно ефективними і якісними.
Для ефективної модернізації сфери житлово-комунальних послуг необхідно задіяти механізми державно-приватного партнерства, звернутися по допомогу міжнародних спонсорів, на державному рівні має впроваджуватися програма з заміщення природного газу іншими, менш дефіцитними джерелами палива та енергії, в тому числі відновлювальними та альтернативними джерелами, наголошують фахівці.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/367263.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua