Микола Кукуріка: Економлячи на найбідніших, ми неминуче отримаємо «Соціальний Майдан» у 2015 році

08 дек, 14:18

Голова Партії Пенсіонерів України Микола Кукуріка обурений намірами Кабміну радикально скоротити соціальну допомогу та заморозити пенсії та переконаний, що такі дії спровокують значне зростання соціального невдоволення.

«Ми отримаємо новий «Соціальний Майдан», я в цьому переконаний.  Уряд знову починає економити на найбідніших, що є неприпустимо. Починати потрібно із олігархів та податків для великого бізнесу. Ми отримаємо шквал критики, невдоволення сотень українців і, я переконаний, почнуться незворотні процеси, пов’язані із страйками та численними мітингами. Така політика уряду не є направлена на стабілізацію в Україні. Навпаки – соціальні бунти стануть реальністю вже найближчим часом». – підкреслив Кукуріка.

Нагадаємо, уряд планує радикально скоротити витрати, зокрема, на пенсіонерів, бюджетників і чорнобильців. Передбачається радикально скоротити витрати в багатьох сферах, у тому числі на пенсіонерів, ліквідаторів-чорнобильців, студентів, сім’ї загиблих правоохоронців.

До слова,  Міністр соціальної політики Павло Розенко підтвердив справжність таких намірів.

ПОПРАВКИ ДО КОНСТИТУЦІЇ

 Кабмін пропонує внести зміни до Конституції і скоротити число депутатів з 450 до 150 осіб. Таким чином заощадивши 424 млн грн.

 Також, на думку уряду, необхідно прийняти рішення про зміну обов’язкової середньої освіти – з 11 років до дев’яти. І вилучити з Основного закону норму про безкоштовну освіту й безкоштовну медицину.

 ЧОРНОБИЛЬЦЯМ

 Уряд пропонує переглянути зони радіоактивного забруднення в Чорнобильській зоні. Зокрема скасувати 4 зону радіоекологічного контролю, відповідно переглянути й виплати чорнобильцям. Безкоштовним санаторно-курортним лікуванням будуть забезпечені тільки інваліди (1 ступеня), діти-інваліди. На підвищену стипендію у вищих і середніх навчальних закладах будуть мати право тільки діти-сироти, діти-інваліди, діти з малозабезпечених сімей та д.ін.

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

 Скасовується безкоштовне харчування в лікарнях, вводиться часткова оплата за навчання в дитячо-юнацьких спортивних школах, скасовується виплата стипендій в навчальних закладах, безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів (крім сиріт, малозабезпечених та дітей-інвалідів). Таким чином заощадять 715,5 млн грн.

 Школярі, студенти не зможуть безкоштовно їздити в громадському транспорті, а пенсіонерам пільговий проїзд замінять грошовими виплатами (тобто щомісяця буде виділена певна сума, яку пільговик зможе витратити на проїзд). Також буде введена адресна допомога на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу.

 Вчителям доведеться працювати більше – у них підвищиться навантаження з 18 годин до 20 (1 липня 2015 року), а потім і 25 (1 липня 2016 року).

 Студентів навчатимуть менше – на бакалавра 3-4 роки, а магістратура триватиме лише рік.

 Призупинять на час кризи безкоштовну видачу ліків гіпертонікам.

 Бюджетників знову скоротять – на 3%. А ще скасують їм доплати за науковий ступінь і не будуть у 3-4 рази збільшувати оклади співробітникам національних театрів, а також співробітникам академічних закладів культури (1,3-2 рази).

ДЕРЖУПРАВЛІННЯ

 Постраждають і народні депутати, а також їхні помічники. У нардепів відберуть щомісячні виплати на виконання депутатських зобов’язань – в розмірі окладу. Скоротять кількість їхніх помічників – з 4 до 2, відповідно скоротять і витрати на цих помічників.

 Скоротять кількість суддів (1,66 ставки судді на 10 тис. населення). Відповідно скоротиться й апарат суддів. А з 1 січня судді так і не дочекаються обіцяного підвищення окладу з 10 до 15 мінімальних зарплат.

 А дипломатів більше не будуть за рахунок держави взувати й одягати, все доведеться купувати самим.

ПЕНСІЇ

 Пенсійний вік підвищать для жінок на 10 років, для чоловіків – на 5. При прийнятті цього рішення в 2011 році, мовляв, не все врегулювали, тому зараз потрібно вдосконалити цю норму.

 Скасують пенсію із втрати годувальника сім’ям військовослужбовців і правоохоронців, якщо вони не воювали в АТО.

 Заморозять середню заробітну плату на рівні 2014 року. Зараз вона становить 2700 грн. Від цієї цифри рахують пенсії та соціальні виплати.

 Зменшать пенсії і привілейованим пенсіонерам – із 70% до 60%. Для держслужбовців пенсії зменшаться на 373 грн, для депутатів – на 1000 грн.

 До закінчення економічної кризи заморозять індексацію пенсій. Тобто рости вона поки не буде.

ВИПЛАТИ МАТЕРЯМ

 Скоротять і різні соціальні виплати. Наприклад, матерям-одиначкам будуть виплачувати допомогу залежно від їхніх доходів. Зараз матері не показують своїх доходів та отримують щомісяця 310-385 грн. А також допомогу при народженні дитини даватимуть теж залежно від доходу сім’ї.

ВІЙСЬКОВІ

 Нацгвардію скоротять – з 60 тис. до 40 тис. осіб. (зараз вона становить 33 тис.).

 Скоротять і міліціонерів: з розрахунку 300 правоохоронців на 10 тис. населення. Зараз їх 540. Також скоротять і прокурорів – з розрахунку 20 на 100 тис. населення, на вулицю відправлять більше 5 тис. прокурорських працівників.

 Введуть обмеження для військових при виході на пенсію – до 60,9 тис. (50 мінімальних зарплат) А для прокурорів вихідну допомогу скасують зовсім. Військовим скасують матеріальну компенсацію за оренду житла (якщо вони не забезпечені житлом). А також держава більше не буде платити за військових кредити на покупку житла, як було раніше (зараз ці норми все одно не виконуються, хоч і передбачені законами).

 Якщо документ ухвалять, то держава більше не буде компенсувати мобілізованим військовим заробітну плату за основним місцем роботи. Це повинен буде робити сам роботодавець.

 У 2015 році військовим і нацгвардійцям скасують 60% надбавку, таким чином їхні зарплати зменшаться як мінімум на 3 тис. грн. Також військовим не будуть компенсувати витрати на обмундирування, якщо вони купували чи шили його самі, оскільки у військовій частині форми не було. (Зараз зазвичай цією нормою користуються при судових розглядах, і суди стають на бік військовослужбовців). Також співробітники військкоматів більше не будуть безкоштовно харчуватися.

 Скасують щомісячні виплати і надбавки слідчим прокуратури.

Прес-служба ППУ


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/356877.htmlЧитайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua