РНБО: Місія ОБСЄ фіксує випадки перетину російсько-українського кордону військовими

14 авг, 15:26

Представники місії ОБСЄ, які проводять спостереження за російським пунктом пропуску Гуково, зазначили у звіті спеціальної комісії, який опублікований на сайті ОБСЄ, що кордон щодня перетинають люди у військовій формі. «Протягом тижня місія зафіксувала безліч груп молодих людей в одязі військового зразка, які перетинають кордон в обох напрямках. Спостерігачі також бачили, як кілька разів машини швидкої допомоги евакуювали поранених прихильників так званої «ДНР». В останні три дні почастішали випадки прольоту над пунктом пропуску вертольотів ЗС РФ Мі-24. Ночами вертольоти підлітали дуже близько до точки перетину кордону. У денний час доби спостерігачі стверджували, що вертольоти не перетинали повітряний простір України в зоні, яку видно з КПП», –  повідомив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО полковник Андрій Лисенко під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

30 липня глава місії ОБСЄ в Ростовській області Поль Пікар заявив про початок роботи комісії для контрольно-пропускних пунктів Гуково і Донецьк на російсько-українському кордоні.

Президент України Петро Порошенко в ніч на четвер, 14 серпня, по телефону переговорив з віце-президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом. Під час розмови сторони обговорили ситуацію, яка склалася з постачанням гуманітарної допомоги в Україну. Досягнута домовленість і далі координувати зусилля двох країн для реагування на існуючі та потенційні виклики і загрози.

Головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Філ Брідлав заявив, що міжнародна гуманітарна допомога Україні повинна здійснюватись Червоним Хрестом за погодженням з Києвом, а будь-який інший сценарій буде розцінено як посягання на суверенітет України.

Заступник офіційного представника держдепартаменту США Марі Харф наголосила, що Росія не має права в односторонньому порядку, без дозволу Києва, просуватися в Україну під виглядом так званих «гуманітарних конвоїв» чи під будь-яким іншим приводом.

Керуюча Швейцарією Федеральна рада оголосила про рішення прийняти додаткові заходи по захисту європейських санкцій проти Росії. Зокрема, мова йде про пролонгацію ембарго на постачання певних товарів військового призначення в Росію, а також про суворий контроль за поставками в Росію продукції подвійного призначення. Крім того Швейцарія пообіцяла зробити все для того, щоб територія країни не використовувалася для обходу санкцій, введених ЄС. Одночасно Федеральна рада заявила, що визнає територіальну цілісність України і вважає Росію порушником міжнародного права у зв'язку з анексією Криму.

«Сьогодні опівдні машини з українським гуманітарним вантажем з Києва, Харкова та Дніпропетровська відправлені на Луганщину. Там вантаж передадуть представникам Червоного Хреста, щоб міжнародна гуманітарна місія могла доставити ці продукти людям, що стали заручниками бандитів. Важливо, щоб терористи пропустили місію по тимчасово контрольованій ними території і гарантували безпеку. Загалом з 6 липня, Державна служба України з надзвичайних ситуацій доставила на схід 250 тон продуктів, 800 спецпайків, більше 9000 л. питної води та тисячі буханців хліба», – повідомив Андрій Лисенко.

Російській стороні були запропоновані абсолютно прозорі умови приєднання до міжнародної гуманітарної місії. Усе мало відбуватися за правилами Міжнародного комітету Червоного Хреста. Кілька днів російська сторона уникає виконання вимог цієї авторитетної міжнародної організації. Про це прямо говорять і представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста, і міжнародні ЗМІ. «У випадку, якщо будуть прийняті рішення заводити гуманітарну допомогу через ділянку кордону, яку тимчасово контролюють терористи, вантаж все одно має бути оглянутий українськими прикордонниками та переданий представникам Червоного Хреста. Але усю відповідальність за безпеку цього вантажу буде нести Росія, яка контролює озброєних нею же найманців», - підкреслив полковник Лисенко.

Протягом доби сили АТО двадцять разів вступали в вогневий контакт з терористичним угрупуваннями в районах населених пунктів Розсипне, Хрящувате, Земляне, Міусінськ, Боково-Платове, Мар’їнка, Стукалова Балка, Озерянка, Авдіївка, Петрівка, Новоганівка, Іловайськ та аеропорту Луганськ.

Обстановка на українсько-російському кордоні залишається складною. Протягом ночі, на кордоні відбулися збройні сутички з диверсійно-розвідувальними групами.

Військовослужбовцями Нацгвардії під час звільнення від терористів населених пунктів Гірське та Углегірськ було виявлене озброєння та боєприпаси, які мають російське походження та не стоять на озброєнні української армії. Бойовики замінували ще один міст на трасі між селищами Нижня Кринка та Харцизьк Донецької області.  «Ми звертаємось до батьків та просто громадян, які поки що залишаються в зоні АТО: терористи розпочали застосовувати міни, які заборонені міжнародними конвенціями. Тому закликаємо не піднімати підозрілих предметів, серед яких можуть бути дитячі іграшки, запальнички, міні-радіоприймачі та навіть привабливі своїм виглядом речі. Вони можуть бути замінованими», - підкреслив Андрій Лисенко під час брифінгу.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/347319.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua