Чи залишилися ековатники у Верховній Раді?

14 авг, 08:18

Екоактивісти влаштували пікет біля Верховної Ради, вимагаючи розгляду законопроекту «Про оцінку впливу на довкілля» №4972 та його ухвалення у першому читанні.

Законопроект №4972 допоможе реформувати систему охорони довкілля. З моменту реєстрації у парламенті його підтримали громадськість, Європейський Союз та Енергетичне Співтовариство. Але ця важлива складова євроінтеграції України зависла на невизначений термін через інертність народних обранців. Екоактивісти закликають їх не бути ековатниками.

«Україна має зобов’язання імплементувати Директиву про оцінку впливу на довкілля деяких державних і приватних проектів (1) і законопроект покликаний привести національне законодавство у відповідність до європейського. Пропоновані законодавчі зміни допоможуть якісно поліпшити стан довкілля та підвищити імідж України в очах міжнародної спільноти», – зазначає співавтор законопроекту, експерт у сфері екологічного права Тарас Третяк.

Екоактивісти передовсім висловили свій протест депутатам-членам Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, де затягнули з попереднім розглядом, який за Регламентом мав відбутися ще на початку липня.

«Депутати екологічного Комітету могли ще місяць тому дати свій висновок та посприяти розгляду єдиного екологічного законопроекту у Верховній Раді, – говорить ініціаторка акції Оксана Майборода. – Ми передали Голові Комітету листи підтримки та рекомендації від ЄС (2) й Енергетичного Співтовариства (3), законопроект має позитивний висновок Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. Впевнені, що законопроект вартий того, щоб Комітет запропонував його до розгляду у парламенті».

Довідково:

1) Прийняття законопроекту № 4972 дозволить виконати ряд міжнародних зобов’язань України, зокрема виконати вимоги за Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та за Угодою про асоціацію щодо імплементації Директиви про оцінку впливу на довкілля деяких державних і приватних проектів.

2) Лист Генерального директорату з питань охорони навколишнього природного середовища Європейської Комісії до Міністра екології та природній ресурсів України та неофіційний переклад документу українською мовою.

3) Незалежна оцінка законопроекту №4972 Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та неофіційний переклад листа українською мовою.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/347277.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua