20 май, 13:56
Український інститут національної пам’яті підготував підбірку фотографій з сімейних альбомів кримських татар в місцях спецпоселень після їх примусової депортації з Криму у 1944-му році.
Як розповів директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, ці фотодокументи фіксують, у яких важких умовах опинилися відірвані від рідної землі кримські татари. «Метою депортації було знищити їх як національну спільноту. Для цього використовувалися голод, холод і важка фізична праця. Фотографії демонструють, через яке лихо пройшли кримські татари, перш ніж повернутися на свою батьківщину, де сьогодні вони знову опинилися в небезпечній ситуації», — зазначає В’ятрович.
Як відомо, цьогоріч минає 70 років з того часу, коли рішенням сталінського режиму весь кримськотатарський народ був насильно депортований із своєї Батьківщини. Як йдеться на сайті УІНП, примусове утримання кримськотатарського народу в місцях вигнання продовжувалось аж до листопада 1989 року. Протягом всього цього часу кримські татари зазнали широкомасштабних репресій з боку радянського режиму. Це стало причиною масових смертей кримських татар, основну частину яких складали люди похилого віку, жінки та діти. Лише в перші роки заслання кримськотатарський народ втратив 46,2% своєї чисельності.
Фото надані Едіє Муслімовою, директором видавничого дому «Тезис»(м. Сімферополь, АР Крим). Переглянути їх можна на сайті УІНП за посиланням: http://www.memory.gov.ua/news/krimski-tatari-v-mistsyakh-spetsposelen-pislya-deportatsii-v-1944-rotsi
Нагадаємо, Український інститут національної пам'яті розпочав науково-популяризаційний проект «Наш Крим», в рамках якого історики та дослідники всебічно висвітлюють особливості Кримського півострова: боротьбу за його володіння, етнографічну динаміку, геноцидну політику російського та радянського керівництва для витіснення з півострова корінних народів тощо.
Прес-центр Центру досліджень визвольного руху
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/339140.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua