Под Киевом орудуют безжалостные телефонные мошенники

27 ноя, 07:43

Випадок телефонного шахрайства стався 12 листопада у Переяславі-Хмельницькому (Київська область). До жительки міста Я., 1961 р. н., у денний час зателефонував на мобільний чоловік, представившись її сином. Сказав, що потрапив у біду і знаходиться у міліції. Для того, щоб вирішити ситуацію, негайно потрібні кошти. Назвав номер банківської картки, на яку необхідно перерахувати гроші. Хоча жінка голосу «сина» не впізнала, піддавшись психологічному тиску, переказала на рахунок 3 тисячі гривень.

Як зазначають у місцевому відділі міліції, подібні випадки шахрайства на Переяславщині востаннє були минулої весни. Називають кілька розповсюджених схем телефонного обману. Шахраї найчастіше представляються працівниками міліції, стверджуючи, що сина чи доньку затримали за скоєння злочину. Щоб вони не потрапити до тюрми, негайно потрібні гроші. Іноді зловмисники вдають із себе працівників податкової міліції. Якщо попадають на підприємця, погрожують закрити бізнес, застосувати штрафні санкції, якщо той не сплатить певну суму, аби все уладнати. У Київській області траплялися випадки, коли шахраї телефоном  повідомляли, що хтось із рідних потрапив у дорожньо-транспортну пригоду і знаходиться у дуже тяжкому стані. Необхідно терміново перерахувати кошти для операції і закупки ліків.

Аферисти пропонують кілька варіантів передачі грошей: переказати на певний банківський рахунок, на номер мобільного телефону або передати «посереднику» (ними часто бувають таксисти). Рідні роблять усе, що їм наказують, і лише потім телефонують тому, хто буцімто потребує допомоги. Ось тоді і з’ясовується, що їх обдурили.

Методика викриття телефонних шахраїв є, зазначають правоохоронці, але вона досить складна. По-перше, щоб мати доступ до банківської інформації, треба отримати дозвіл суду. Але це теж мало що дає: зазвичай, шахраї відкривають банківський рахунок на викрадений чи загублений паспорт. Як правило, злочинці здійснюють дзвінок з телефонів, призначених для одноразового використання.

Є інформація, що подібним шахрайством займаються люди, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Номери набирають навмання. Найчастіше жертвами телефонних обманів стають жінки старшого віку.

Стати жертвою телефонних шахраїв може кожен, кажуть у міліції. Якщо вам зателефонували і повідомили, що ваші рідні в біді, потрібно насамперед заспокоїтись. Зателефонувати тому, хто нібито потребує допомоги. Крім того, у «добродія», який телефонує, поцікавитися інформацією особистого характеру, наприклад, як звати сина (доньку), скільки йому (їй) років тощо. У будь-якому випадку, не зволікаючи, зателефонувати на «102».

 

Источник


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/320584.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua