25 сен, 13:56
Наступні три роки будуть складними для партнерів Росії по Митному союзу та інших сусідів — падіння попиту з боку ЄС і Росії може спровокувати кризу в Україні та Білорусі, йдеться в прогнозі соціально-економічного розвитку на 2014-2016 роки, презентованому Мінекономрозвитку РФ.
Російські чиновники пророкують Києву і Мінську ослаблення споживчого буму, відтік капіталу і відчутне падіння національних валют. На думку міністерства РФ, економічна ситуація в Україні буде непростою у наступні три роки, передає «Кореспондент».
Одним із ключових ризиків економіки України росіяни назвали зростання дефіциту поточного рахунку. Так, після першого кварталу негативне сальдо рахунку поточних операцій дійшло до $2,2 млрд.
«В умовах збільшення дефіциту поточного рахунку підтримка фіксованого обмінного курсу гривні посилює тиск на валютні резерви, які поступово знижуються, що може призвести до ослаблення курсу гривні в останні місяці 2013 року», — вважають автори документа.
Вірогідне падіння ціни гривні разом з дворазовим скороченням Національним банком України облікової ставки до рівня 6,5% може спровокувати повернення інфляційного тренда.
«Відновлення економічного зростання почнеться не раніше 2014 року і буде підтримуватися поліпшенням зовнішнього попиту, а також ослабленням обмінного курсу гривні і зростанням конкурентоспроможності експорту», — упевнені російські чиновники.
Серйозні ризики, з точки зору авторів документа, провокують фінансову і політичну нестабільність в Україні.
«Зважаючи на тривалу кризу банківського сектору і збереження проблем кредитування, а також на тлі не дуже сприятливого бізнес-середовища динаміка інвестиційного попиту може залишатися слабкою або навіть негативною аж до 2015 року. Водночас ослаблення грошової, яке вже почалося, політики може стати чинником прискорення зростання інвестицій», — зазначено в прогнозі.
Водночас Білорусі росіяни пророкують можливе повторення кризи 2011 року з різким обвалом білоруського рубля в 2014 році.
Зазначимо, що активне наближення Києва до Брюсселя викликає занепокоєння Москви, яка вже неодноразово заявляла про можливе застосування торгових санкцій для захисту місцевих виробників. Також у Кремлі не сприймають заявлене прагнення української влади йти і на Захід, і на Схід одночасно.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/313109.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua