В Киеве с 1 июля компанию можно будет зарегистрировать не выходя из дома

13 июн, 23:29

Перший заступник директора департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА розповів в ефірі радіостанції «Голос Столиці» про нововведення у сфері реєстрації бізнесу.

 

Нові правила для реєстрації бізнесу. З першого липня відкрити свою справу можна буде, не виходячи з дому. Для цього майбутньому підприємцю достатньо тільки зайти на реєстраційний портал, мати ключ електронного цифрового підпису та можливість оплатити спеціальний збір. До того ж процедура оформлення істотно скоротиться. Реєстрація юридичних осіб займатиме три робочих дні, а для фізичних осіб-підприємців - два дні. Якщо ці терміни будуть затягнуті, до реєстратора можна буде застосовувати адміністративну відповідальність. Крім того, право реєструвати бізнес отримають нотаріуси. А це, як мінімум, 7 тисяч чоловік, при тому, що зараз таким правом володіють лише півтори тисячі реєстраторів. І останнє нововведення стосується стандартів відкриття власної справи - вони будуть чітко уніфіковані по часу.

 

Детальніше про все це в ефірі радіостанції «Голос Столиці» розповів перший заступник директора департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Микола Поворозник.

 

«Голос Столиці»: Перше питання у нас таке. Майбутньому підприємцю лише досить зайти на реєстраційний портал, мати ключ електронного підпису і можливість оплатити спеціальний збір. Де можна взяти цей ключ?

 

Микола Поворозник: У нас є спеціальний центр сертифікації ключів. У будь-якому цьому центрі можна ідентифікуватися і отримати ключ.

 

«Голос Столиці»: А якщо порівнювати, як зараз власне оформляється справа, і як стане з 1 липня? Що істотно зміниться?

 

Микола Поворозник: Істотно особливо нічого не зміниться, тому що така можливість зареєструватися дистанційно на сьогодні вже є, через службу державної адміністрації. Тому нічого нового для підприємців з 1 липня, з точки зору термінів реєстрації, істотно не зміниться. На сьогодні ті ж параметри, про які ви говорили, по днях, вони сьогодні всі дотримуються.

 

«Голос Столиці»: Скільки людей, бажаючих завести зараз власну справу?

 

Микола Поворозник: Ви знаєте, у нас в Києві на сьогодні зареєстровано майже 400 тисяч суб'єктів господарювання. Тенденція до збільшення є. Я не бачу взагалі сьогодні жодних проблем з реєстрацією суб'єктів господарювання. У нас щороку є зростання десь на 3-5% зареєстрованих нових суб'єктів господарювання, і я думаю, що цей рік дасть такі ж результати.

 

«Голос Столиці»: Тобто це зростання буде не завдяки нововведенню, а просто це тенденція?

 

Микола Поворозник: Вірно. Всі нововведення дають більшу можливість перешкодити будь-яким зволіканням і ввести нормальні, прозорі правила при входженні в бізнес. Звичайно, вони дадуть поштовх для тих, хто хоче зареєструватися. Але я не думаю, що це буде надто суттєво.

 

«Голос Столиці»: З підприємцями, які хочуть відкрити свій бізнес - тут переваги всі зрозумілі. А от які для держави переваги від нововведення?

 

Микола Поворозник: Якщо дивитися на те, що кожен суб'єкт господарювання - це, як мінімум, платник податків, то, звичайно, ми говоримо про те, що чим більше буде суб'єктів, тим більше робочих місць, тим більше надходжень до бюджету. Звичайно, це переваги для держави.

 

«Голос Столиці»: Хто буде стежити за дотриманням нових правил?

 

Микола Поворозник: За цими правилами стежить у нас Міністерство юстиції. На сьогоднішній день у нас реєстратори мають подвійне підпорядкування. Щодо матеріально-технічного забезпечення вони підпорядковані районним адміністраціям, або міським. З 1 липня вони переходять повністю в Міністерство юстиції.

 

newsradio.com.ua


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/299719.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua