Фінансовий ринок за минулий тиждень

26 янв, 15:44

Радник голови правління ВАТ АБ «Укргазбанк», Олександр Охрименко, підбиває підсумки фінансового ринку за 19-23 січня 2008 року:

- Валюта.
Минулого тижня відбувався процес зміцнення курсу гривні. Цей процес багато в чому був пов'язаний з політикою НБУ, спрямованою на зміцнення гривні. І, треба віддати належне, в цих діях НБУ досяг непоганих результатів. За підсумками торгівлі валютою на міжбанківському ринку в четвер 22 січня курс гривні зміцнився по відношенню до долара на 2,54% з початку минулого тижня. Але п'ятниця внесла свої несподівані корективи, і гривня в черговий раз почала девальвувати. Тому фактичне зміцнення гривні за минулий тиждень склало всього 0,37%. Після настільки стрімкої девальвації гривні досягти стабільності буде непросто. Занадто сильно поточний стан валютного ринку піддається спекулятивним очікуванням. Тому різкі коливання курсу гривні/долара на нашому ринку будуть спостерігатися ще довго.

- Цінні папери.
Ринок акцій відновлюється повільно. Угод, на жаль, дуже мало. Велика частина інвесторів вивчає процес, але активних дій не робить. Тому динаміка ПФТС виглядає дивно. У той час як на світових фондових ринках відбувалося активне зниження вартості акцій, індекс ПФТС показував зростання, і навпаки. Але наприкінці минулого тижня індекс ПФТС вирішив кореспондуватися з світовою тенденцією ринку акцій і істотно знизився. В результаті, за підсумками минулого тижня індекс ПФТС впав на 4%.

- Золото.
Вартість банківського золота минулого тижня виросла на 5,9%. На фоні нестабільності на фондовому ринку і симптомів світової рецесії, скупка банківського золота вважається позитивною тенденцією. Багато інвесторів продовжують розглядати банківське золото і державні цінні папери розвинутих країн єдино можливими об'єктами інвестування в умовах кризи. І, хоча вони, як завжди, помиляються, це не заважає активно купувати золото. В результаті, вартість банківського золота на світових ринках вперто наближається до рівня 900 доларів за тройську унцію. А після цього всі будуть скаржитися, на те що ціна золота необґрунтовано завищена.

- Кредити.
Відповідно до офіційної статистики НБУ за минулий тиждень, ставки по кредитах у гривні знижувалися, а по доларових - виросли. Середній рівень зниження ставок по гривневих кредитах склав близько 10%, в той час як доларові кредити подорожчали - близько 12%. Ці показники інтегровані, і вони більше показують тенденцію реструктуризації діючих договорів, коли діючі кредитні договори змінюють умови кредитування. Багато банків пішли шляхом заміни доларових кредитів на гривневі з незначним збільшенням ставок по кредитах.
 
- Депозити.
Ставки по депозитах істотно не змінилися за минулий тиждень. Згідно з даними НБУ, середня ставка за гривневими депозитами становить 14%, а по валютним - близько 8,2%. На ринку ставки за гривневими депозитами, фактично досягши рівня 22-25%, вище не ростуть. Доларові депозити залучаються за ставкою близько 12-14%. У найближчому майбутньому ці ставки істотно змінюватися не будуть.


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/186658.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua