Монреаль: Екологи закликають ввести мораторій на вирощування генетично модифікованих дерев

08 июн, 11:18

3 червня в рамках Другого раунду переговорів сторін Картахенського протоколу пройшла прес-конференція, учасники якої призвали сторони Конвенції ООН за біорізноманітністю ввести мораторій на вирощування трансгенних дерев, що розповсюджується у тому числі і на польові випробування.

«Кажучи про біобезпеку, ми повинні враховувати потенційну небезпеку схрещування трансгенних і звичайних дерев, - заявила Рікарда Штейнбрехен, директор «EcoNexus», що представляє на переговорах Федерацію учених Німеччини. – Якщо задатися метою значно примножити генетичне забруднення, то кращого способу, ніж випустити ГМ-дерева в навколишнє середовище, не знайти. У дерев безліч родичів в дикій природі, а їх насіння розноситься вітром на сотні, якщо не тисячі кілометрів. Учені єдині в думці, що екологічна експертиза повинна оцінювати не можливість проникнення чужорідних генів в навколишнє середовище, а наслідки, до яких це може призвести.

«Необхідно ввести мораторій на випуск ГМ-дерев в навколишнє середовище, - вважає Ханну Хивонен, представник організації «Peoples Forest Forum». – Схрещування звичайних дерев з трансгенними, створеними для стійкості до шкідників або виробництва лігніну, приведе до трагічних наслідків для традиційних лісів».

У Китаї, Чилі, Бразилії і США швидкими темпами йде робота по комерціалізації ГМ-дерев, не дивлячись на високий ризик. У 10 провінціях Китаю вже сьогодні вирощується більше мільйона ГМ-дерев. Бразилія і Чилі планують почати комерційне вирощування трансгенних дерев в 2006 р. Розшифровка ДНК тополі в США дозволить ще більш прискорити цей процес.

«Бізнес хоче примусити нас повірити у те, що ГМ-дерева є вирішенням всіх наших проблем. Але насправді комерційне вирощування ГМ-дерев приведе до посилення існуючих проблем промислового вирощування лісів, - переконана Ганні Петерманн, співкерівник Проекту за глобальну екологічну справедливість. – Загостриться проблема глобального потеплення, корінні і нечисленні народи позбудуться своїх земель, природнім лісовим екосистемам буде завдано непоправного збитку. Мораторій – перший крок, який допоможе запобігти всьому цьому. Екологи упевнені, що надалі вирощування ГМ-дерев повинно бути заборонено у всьому світі».

Источник derevo.info


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/17568.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua