Асоціація українських банків тримає курс на євроінтеграцію
29 апр, 13:18
За результатами першого кварталу 2005 року, макроекономічні умови в цілому сприяли діяльності банківської системи України.
Так, станом на 1 квітня 2005 року, за даними Національного банку, в Україні зареєстровано 185 банків проти 181 на початку року. При цьому лише 161 з них має ліцензію НБУ на здійснення банківських операцій. 21 банк знаходиться у стадії ліквідації. Список комерційних банків України в першому кварталі поповнили такі установи як ”Міжнародний іпотечний банк”, ”Євробанк”, ”Внешторгбанк (Україна)” та ”Фінансова ініціатива”.
Балансовий капітал банківської системи України станом на 1 квітня 2005 року збільшився, в порівнянні з початком року, на 7,3%. Слід зауважити, що таке зростання відбулося за рахунок збільшення обсягу статутного капіталу та фінансового результату. Прибуток банків також зріс: з 246,8 млн. грн. у 2004 році до 636,9 млн. грн. у першому кварталі теперішнього року.
Тенденція росту збереглася також і в системі кредитування. За квартал обсяг кредитів, наданих суб'єктам господарювання збільшився на 8,2%, а фізичним особам на 7,3%. За даними АУБ, з початку року продовжували зростати довгострокові кредити та кредити в інвестиційну діяльність. Так, протягом першого кварталу цього року кількість довгострокових кредитів збільшилась на 9,7% ( за відповідний період минулого року – на 14,7%). Кредити в інвестиційну діяльність зросли на 16,9% ( за відповідний період минулого року – на 9,7%). Хоча загалом, за словами Президента Асоціації українських банків України Олександра Сугоняко, в порівнянні з минулим, цього року попит на кредити зменшився.
В цілому, пан Сугоняко висловив задоволення тим, що банківська система України тримає курс на євроінтеграцію. ”У всіх наших діях має бути більше європейськості. Ми повинні боротися за те, щоб ставати кращими”, – наголосив Президент АУБ.
Олександр Сугоняко вважає, що визначальним фактором в роботі банківської системи в першому кварталі став ”ефект довіри до влади”. ”Ми очікували, що буде зростати довіра до влади, тому й передбачали деяке піднесення в роботі банків”, – сказав пан Сугоняко.
Олександр Сугоняко повідомив, що 22 квітня відбулася Рада Асоціації українських банків, на засіданні якої було обрано нового Голову Комітету з банківської етики. Ним став Голова Правління АКБ ”Реал-банк” (м. Харків) Юрій Шрамко. Він заступив на цій посаді Олександра Сорокіна (АКБ ”Укрексімбанк). До складу комітету входять Віце-президент АУБ та Голови Правлінь банків: Аваль, ВаБанк, Електрон банк, Каліон-банк Україна, Укрексімбанк, Укрсоцбанк, Реал-банк, Приватбанк.
Стосовно подій, які нещодавно відбувалися на валютному ринку України, Президент АУБ висловив занепокоєння з приводу того, як діяв економічний блок нової влади в даній ситуації. ”Банківська система оцінює таке різке укріплення гривні як дестабілізацію валютного ринку України. Така ситуація негативно вплинула на національного виробника. Природно, що це дестабілізація і для експортерів, і для вкладників, і для банківської системи, і для серйозного потенційного інвестора”, – коментує пан Сугоняко.
За словами Президента АУБ, валютний курс – це один з інструментів в наборі влади, з допомогою якого вона має сприяти збільшенню виробництва товарів і тримати ціни. І якщо намагатись за рахунок різкого укріплення гривні вирішити проблему інфляції, то це є ніщо інше, як груба помилка.
Даючи прогноз, пан Сугоняко висловив упевненість, що подібна ситуація не повториться. ”Другого такого різкого підвищення курсу гривні не буде. В іншому випадку це свідчитиме про кричущий непрофесіоналізм. А ще з іншого боку, це вже буде політична помилка. Адже це не осінь-зима минулого року. Зараз у нас є влада, якій маємо підстави довіряти”, – сказав Олександр Сугоняко.
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/13462.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua