Україна на 35 місці за Індексом соціально-економічної захищеності
13 апр, 17:56
За оцінками Міжнародної організації праці, Україна у 2004 році посіла 35 місце серед 90 країн світу за Індексом соціально-економічної захищеності. Про це повідомив директор Програми МОП із соціальної-економічної захищеності Гай Стендинг на прес-конференції, присвяченій відкриттю дводенної конференції "Соціально-економічна захищеність населення".
Захід проводить Міжнародна організація праці спільно з Держкомстатом України за підтримки Програми розвитку ООН з нагоди 10-ї річниці від початку проведення моніторингу соціальних процесів в Україні. За словами Гая Стендинга, МОП оцінювала позицію України щодо соціально-економічної захищеності за результатами спеціальних досліджень "Соціально-економічна захищеність населення" та "Моніторинг гідної праці", які проводились у нашій державі. Він підкреслив, що 35-та позиція України багато в чому залежала від такого показника як безпека праці, оскільки дуже багато опитаних українців вважають свої умови праці небезпечними.
Гай Стендинг зауважив, що Україна має досить прийнятний рівень формальних зобов'язань, проте на сьогодні ще немає належного рівня їхнього виконання. Серед основних проблем, які заважають нашій державі поліпшити функції соціальної держави, він назвав високий рівень безробіття, незахищеність ринку праці, низьку зайнятість жінок на ринку праці тощо. Позитивними ж результатами в Україні, як засвідчили дослідження, є зростання виплат заробітної праці, посилення диференціації населення за рівнями доходів залежно від рівня здобутої освіти та високий показник рівня охоплення працівників профспілками. Гай Стендинг пояснив, що в цілому Індекс оцінювався за 7 позиціями: захищеність ринку праці (за цією позицією Україна посіла 55 місце з 94 країн); захищеність від необгрунтованого звільнення і звільнення без попередження (25 місце з 99 країн); можливість службового підвищення (30 місце з 94 країн); можливість отримання підвищення кваліфікації (38 місце з 94 країн); безпека умов праці (45 місце з 95 країн); право голосу і доступ до профспілок (38 місце з 99 країн) та захищеність доходів (40 місце з 96 країн).
Заступник голови Державного комітету статистики України Наталія Власенко зазначила, що здійснення постійного моніторингу стану соціально-економічної захищеності та проведення аналізу отриманих даних є вкрай необхідним для прийняття якісних управлінських рішень, що відповідають потребам суспільного розвитку. За її словами, це також відповідає прагненню України інтегруватись у європейську спільноту.Инф. Урядовий портал
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/11543.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua