Нова влада Вінниччини демонструє оновлену філософію стосунків з бізнесом
05 апр, 16:29
У Вінницькій обласній державній адміністрації відбулось засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва та реалізації державної регуляторної політики.
Його учасники обговорили проект нового порядку перевірок суб'єктів господарської діяльності та механізм звільнення від перевірок суб'єктів господарювання, які забезпечують позитивну динаміку розвитку та створення нових робочих місць. На засіданні констатувалось, що змінилась філософія стосунків між владою і бізнесом. Її основоположний постулат - бізнес має працювати вільно. Перший камінь у підмурок нових стосунків було закладено розпорядженням глави облдержадміністрації від 18 лютого цього року на виконання відповідного Указу Президента України. Як вже повідомлялось, ним було запроваджено обмеження перевірок суб'єктів господарювання контролюючими органами і сам перелік наділених правом контролю установ. Таких залишилось трохи більше двадцяти, їм запропоновано здійснювати лише заздалегідь заплановані візити на підприємства. Та ще й не поодинці, а обов'язково у складі міжвідомчих груп. Якраз ця вимога викликала найбільше коментарів фахівців.
Дійсно, непросто узгодити роботу двох десятків установ на квартал, півроку, рік. Тим більше, що усі вони діють за своїми внутрішніми планами перевірок, обумовленими цілком об'єктивними чинниками. Як перший крок до систематизації їхньої роботи, запропоновано укласти обласний реєстр об'єктів, що підлягають перевірці. Координуючу роль у цій роботі покладено на Головне управління економіки облдержадміністрації. Запропоновані зміни до існуючої системи контролю заступник голови облдержадміністрації Валерій Коровій порівняв з хірургічним втручанням - це і боляче, і життєво необхідно для пацієнта.
Лише у цьому випадку в ролі "пацієнта" виступають фіскальні органи, котрим пророкується помітне скорочення штатів у близькому майбутньому. Щонайменше, атестація контролерів на предмет знання нового законодавства. До речі, це не завадить і бізнесменам. Принаймні, вони повинні знати, що віднині позапланова перевірка їхніх господарств можлива лише з дозволу суду. Головний підсумок роботи координаційної ради - рішення про створення робочої групи з узгодження діяльності контролерів та доопрацювання проекту "Типового порядку організації проведення перевірок суб'єктів господарської діяльності". На все-про все чиновникам відпущено часу - один тиждень.
Инф. Урядовий портал
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/10385.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua