Ющенко: "У 2006 році в Україні необхідно розпочати судову реформу"
05 дек, 09:19
У 2006 року в Україні має розпочатися судова реформа, яка «поверне справедливість до зали суду». Про це ELCOMART Политика повідомила прес-служба Президента.
За словами Президента, в Україні проблеми правосуддя не вирішувалися роками, вони замовчувались минулою владою і ставали системними. «Судова реформа потрібна Україні як повітря. Цього чекає простий громадянин, український бізнес, кожен з нас», – наголосив В. Ющенко.
Торкаючись логіки проведення судової реформи в Україні, Глава держави підкреслив, що насамперед, необхідно серйозно підняти статус суддів, забезпечити кадрове оновлення суддівського корпусу. «До судів мають прийти чесні спеціалісти. Тому буде запроваджено конкурсний відкритий відбір на посади суддів», – наголосив він.
За словами В. Ющенка, влада планує суттєво підвищити заробітну плату правникам. «У середньому зарплату судді місцевого суду буде збільшено з тисячі до чотирьох тисяч гривень», – повідомив Президент. Це, за його словами, це «відкриє дорогу для залучення до суддівської роботи фахових адвокатів і сприятиме зниженню корупції в судах».
Президент також повідомив, що вже доручив уряду підготувати і внести до Верховної Ради України зміни до Закону «Про статус суддів» у частині визначення розміру зарплати. Також я доручив Кабінету Міністрів у бюджеті на 2006 рік передбачити кошти на вирішення житлових проблем суддів. Він висловив сподівання, що парламент підтримає ці ініціативи.
Крім того, наголосив В. Ющенко, необхідно остаточно визначити систему і структуру судів та їх юрисдикцію. «Вірю, що за кілька років ми прийдемо до створення суду присяжних, які братимуть участь у розгляді резонансних для суспільства справ», – сказав Глава держави.
Торкаючись проблеми фінансування судів, Президент наголосив, що нова влада зробила у цьому напрямку серйозні кроки. «Протягом 1991 – 2004 років правничі установи фінансувалися в розмірі 30 – 40 відсотків від мінімальної потреби. У Державному бюджеті на 2006 рік буде збільшено фінансування судів на 40 відсотків», – сказав він.
В. Ющенко також додав, що Кабінет Міністрів України прийняв рішення про схвалення Концепції Державної програми забезпечення судів належними приміщеннями на найближчі п’ять років, оскільки «станом на 1 січня 2005 року лише 78 судів – а це складає їх 10% – мали приміщення, які повністю відповідали вимогам здійснення судочинства».
«Верховенство права – це хребет цивілізованого суспільства. Там, де судова влада є незалежною і сильною, людина відчуває себе захищеною. Як Президент України я докладу всіх зусиль, аби український суд став дійсно незалежною гілкою влади. Це стане ще одним важливим кроком України на шляху до Європи», – заявив Віктор Ющенко.
ELCOMART Политика
Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/103160.html
Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua