Гра як перша спроба самоідентифікації

11 июн, 16:28

Гра – провідна діяльність кожного малюка.Саме в процесі ігрової діяльності дитина пізнає світ. Дітям подобається приміряти ролі дорослого, цим самим вони, ніби, показують, що наслідують нас, а тому важливим аспектом у вихованні є сюжетно-рольова гра.Тут, дитина може спробувати себе в ролі лікаря, вчителя, вихователя, а також мами, тата, дідуся, бабусі та інших.

Ще з дитинства ми пам’ятаємо гру «Дитина-мама», але не всі помічали, що саме в цих іграх дитина наслідує модель поведінки близьких, а це, в подальшому, стане і взірцем для дорослого життя. Тому, батькам потрібно стати активним учасником таких ігор, щоб не через нотації та лекції прививати дитині певні цінності, норми моралі, навчати, а стати їхнім другом та прикладом для наслідування.

У процесі гри проявляються риси характеру, темперамент, формується особистість зі своїми переконаннями. Ігри включають, також, такий важливий аспект, як соціалізація, адже дитина спілкується з ровесниками, вчиться шукати компроміс, відстоювати власну думку, дружити, співчувати, радіти. Педагоги, батьки можуть побачити в ході гри, як дитина реагує на ті чи інші ситуації, що їй подобається, а чого взагалі боїться.

Дитина може фантазувати, вигадувати, різні ситуації, героїв. Так формується уява, що допомагає у формуванні символічного мислення. Тому, батьки мають звернути увагу на іграшки, які купують дітям, вони мають нести якусь інформацію, або розвиваючий аспект. Під час гри розкриваються творчі здібності дитини: малювання, ліплення, музика та інші. Батькам та педагогам потрібно тільки вміло створити умови для гри, яка буде цікава та пізнавальна.

roditeli.ua


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/549710.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua