10 принципів усвідомленного харчування дітей

30 май, 10:28

Усі батьки прагнуть до того, щоб їх діти живилися здоровою їжею: пили молоко, їли фрукти і овочі, поменше налягали на солодке і не зловживали газованою водою. Батьки намагаються прищепити своїм чадам здорове відношення до їжі без страху перед новими  стравам або надмірної пристрасті до звичної їжі. У своєму прагненні батьки частенько формують власне визначення здорового харчування і складають особистий список дозволених і недозволених продуктів.

Так створюються правила харчування : ніякого цукру, солодощів, консервантів. Список можна продовжувати практично до безкінечності. Перш, ніж дорослі встигнуть усвідомити свої помилки, вони начисто позбавляють дітей задоволення від їжі, особливо здорової.

Прищеплювати дитині навички здорового і правильного харчування можна вже з ясельного віку. Так зване » усвідомлене» харчування — цей новий, сучасний напрям здорового харчування, з основами якого народжується кожна дитина. Діти безпосередньо залежать від своїх почуттів: вони бачать, відчувають, нюхають і куштують їжу на смак перш, ніж почати їсти. Чим молодше дитина, тим ближче вона до » усвідомленого» харчування. Роль батьків полягає в тому, щоб за допомогою різних правил  » усвідомленого» харчування допомогти дитині навчитися вибирати собі здорову їжу самостійно. Наслідуючи приведені нижче рекомендації, ви зможете навчити ваших дітей правильному харчуванню.

1. Пам’ятайте, що усі люди унікальні, і ваша дитина — не виключення.

2. Подумайте над концепцією «розділення відповідальності».

Батьки вирішують:

* що запропонувати — здорову їжу;

* коли — сніданок, обід або вечеря, а не довільно впродовж дня;

Дитина вирішує:

* чи буде він їсти й скільки він з’їсть.

3. Говоріть про їжу.

4. Нехай дитина бере участь у виборі і приготуванні їжі.

5. Час їжі — тільки для їжі.

6. Будьте зразком для наслідування.

7. Не слід заохочувати здорове харчування нездоровою їжею.

8. Проявіть терпіння і запропонуйте дитині різні страви.

9. Уникайте створення суворих правил харчування.

10. Не витрачайте нерви.

roditeli.ua


Адрес новости: http://e-news.com.ua/show/548940.html



Читайте также: Финансовые новости E-FINANCE.com.ua